ALTIN FİYATLARINDAKİ DÜŞÜŞ PİYASAYI CANLANDIRACAK

Anasayfa Eğitim 29 Kasım 2013 343 Okunma
ALTIN FİYATLARINDAKİ DÜŞÜŞ PİYASAYI CANLANDIRACAK

ABD’nin İRAN’a yönelik uyguladığı ambargo konusundaki gelişmelere yönelik;

Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı Ayhan GÜNER yazılı açıklama yaptı.

Ayhan GÜNER açıklamasında;

“ABD ve Batı Ülkeleri’nin İran’a karşı uyguladığı yaptırımlar ve ambargo müzakerelerinde yaşanan olumlu gelişmeler, sektörümüz için çok önemli sonuçları da beraberinde getirecek. Özellikle İran’a uygulanan altın ve değerli maden yatırımlarındaki rahatlamayı mücevher sektörü olarak yakından izliyoruz.

Düzenlemeler hayata geçirildiği takdirde; İran’a gerçekleştirdiğimiz külçe altın ihracatımızda önemli oranda bir artış yakalayabiliriz. Uygulamalar Türkiye’den İran’a külçe altın ihracatını artırsa bile burada çok daha önemli bir noktaya da dikkat çekmek istiyoruz.

Ülkemizden İran’a külçe altın hariç; mücevher ihracatı İran tarafından yasaklanmış durumda. Bu sebeple sektörümüz açısından alınan kararların daha verimli ve daha gerçekçi olabilmesi İran ile Türkiye arasındaki ikili görüşmelere bağlı. İran’a Türkiye’den mücevher girişi için serbestlik ortamının yaratılması ile mücevher sektörü için çok daha önemli bir adım atılmış olacaktır.

 

Altın fiyatlarındaki düşüşü sektörümüzün ihracatı ve üreticilerimiz açısından değerlendirirsek; düşüş ihracat artışında olumlu bir katkı sağlayacak, satış anlamında piyasayı canlandıracaktır.” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co