Dailymotion’a ülkemizden ikinci kez erişim engeli getirildi

Anasayfa Teknoloji 29 Kasım 2013 275 Okunma
Dailymotion’a ülkemizden ikinci kez erişim engeli getirildi

Dailymotion, ülkemizde ikinci kez dün akşam saatlerinden itibaren erişime engellendi.

2005 yılında, Fransa’da kurulan video barındırma sitesi Dailymotion, 2008 yılında terör örgütü propagandası yaptığı gerekçe gösterilerek Türkiye’den erişime engellenmişti.

En yüksek ziyaretçi sayısına sahip video paylaşım siteleri arasında ismi geçen Dailymotion, dün akşam itibariyle ülkemizde tekrardan erişime engellendi. 2008 yılında terör örgütü propagandası yapıldığı vurgulanmıştı ancak şu an için yeni erişim engellemeye dair herhangi bir bilgi verilmiyor.

Şu an için yalnızca TTnet kullanıcılarını ve web arayüzü üzerinden siteye ulaşmak isteyenleri kapsayan bu sınırlandırma ve engellemenin kısa bir süre içerisinde tüm servis sağlayıcıları için geçerli olacağı ve akabinde mobil kullanıcıların da video paylaşım servisine erişemeyeceği belirtiliyor.

Eğer DNS kullanıyorsanız web sayfasına erişim olduğunu da belirtmekte yarar var.

Web sayfasına giriş yapıldığında karşınıza çıkan uyarı ise şu şekilde:

Ulaşmaya çalıştığınız internet sitesi T.C Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 24.03.2009 tarih ve 2009/25 sayılı kararı gereği erişime kapanmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co