Dünyada ve Türkiye’de Sosyal Medya Gerçeği

Dünyada ve Türkiye’de Sosyal Medya Gerçeği” konulu etkinlik, Yalova’da düzenlenecek.

Değişen teknolojik gelişmelere bağlı olarak hayatımızın her alanına giren sosyal medya araçlarının sağladığı imkân ve kolaylıklar yanında bu araçların gerçekliğe ve sosyal hayata yansımaları, toplum üzerindeki olumlu-olumsuz etkileri Yalova’da değerlendirilecek.

29 Kasım 2013 Cuma günü saat 14:00’te Basın Yayın ve Enformasyon Bursa İl Müdürlüğü ve Yalova Gazeteciler Cemiyetinin ortaklaşa düzenlediği “Dünyada ve Türkiye’de Sosyal Medya Gerçeği” konulu etkinlikte Sosyal Medya Uzmanı Mustafa Bulek görüşlerini katılımcılarla paylaşacak.

Seminer öncesi bir açıklama yapan Basın Yayın ve Enformasyon Bursa İl Müdürü Kadir Akarkaya, “Sosyal medya kullanımının büyük rakamlara ulaşması iletişim kalıplarının değişmesine yol açmış ve internet bağlantısı, bilgisayar veya gelişmiş cep telefonlarının bulunduğu her ortamda sosyal medya faaliyetlerinin yapılmasını mümkün kılmıştır. Bilgiye ulaşmada büyük kolaylıklar sağlayan sosyal medya araçları yoluyla binlerce kişi her konuda içerik üretebilmektedir. İçeriklerle ilgili uygun filtreler bulunmadığı takdirde, özel bir konuda bilgi sahibi olmak isteyen insanlar, internet ortamında aşırı bilgiyle karşılaşarak hangi kaynaktan ve hangi bilgiden yararlanacakları konusunda sorunlar yaşamaktadırlar. Bilginin üretiminde, paylaşımında ve yeniden üretiminde internet temelli teknolojilerin yaygın olarak kullanılmaya başladığı bu dönemde adeta bir sosyal paylaşım alanı olarak kendi gerçekliğini oluşturan sosyal medyanın etkilerinin değerlendirilmesi hedeflenmektedir.Bu bağlamda, Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğü olarak üçüncüsünü 29 Kasım 2013 tarihinde Yalova Belediyesi Raif Dinçkök Kültür Merkezi salonunda düzenleyeceğimiz seminere Yalova ve Bursalı basın mensupları başta olmak üzere konuya ilgi duyan herkesi davet ediyoruz.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.