Köy Hayatı Projesi Başlıyor

Anasayfa Çevre 29 Kasım 2013 433 Okunma
Köy Hayatı Projesi Başlıyor

Avrupa Birliği Bakanlığı, Türk Ulusal Ajansı Gençlik Programları çerçevesinde hazırlanan “Köy Hayatı” Projesi 11 Kasım Pazartesi günü Yalova’da başlıyor.

Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Yalova Gençlik Merkezi Gençlik Kulübü Derneği tarafından hazırlanan Köy Hayatı (A Village Life) projesi 11-19 Kasım 2013 tarihlerinde Yalova’da gerçekleşecektir. Türkiye, Bulgaristan, İtalya ve Slovenya’dan toplam 26 gencin katılacağı projeyle gençlere Türk köy kültürü ve hayatı tanıtılacak. Yalova’nın Sugören, Güney, Şenköy, Üvezpınar köylerinde kültürel etkinlikler yapacak olan gençler, Yalova’nın tarihi ve turistik mekanlarını da görme imkanı bulacaklar.

Proje sorumlusu Osman Gül, Ulusal Ajansın desteklediği “Köy Hayatı” projesi ile gençlerin farklı inanç ve kültürleri tanıma, birlikte yaşama tecrübeleriniartırma, Avrupa’da ve Türkiye’de ötekileştirme ve önyargıları azalmayı hedeflediklerini belirtti.

Proje kapsamında Yalova Gençlik Merkezinde gençler kendi kültürlerini tanıtma imkanı da bulacaklardır. Türk gecesinde sergilenecek halk oyunları gösterileri, halk müziği konseri ve kına gecesi projeye ayrı bir renk katacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co