Mikro Kredi Kadınları İş Sahibi Yapıyor

Anasayfa Ekonomi 29 Kasım 2013 553 Okunma
Mikro Kredi Kadınları İş Sahibi Yapıyor

YTSO Kadın girişimciler Kurulu, Global Girişimcilik haftası etkinlikleri kapsamında Safran Köyünde mikro kredi desteği ile fırın açan Rabia Kılıç ziyaret edildi.  Konuile ilgili açıklama yapan Kurul başkanı Süheyla Uzuneser şunları söyledi.

YTSO Kadın girişimciler Kurulumuz bünyesinde Mikro kredi faaliyetlerini yürütmek için kurduğumuz derneğimiz bu güne kadar 55 kadına mikro kredi dağıtmıştır. Valilik tarafından ayrılan bütçeyi Özel idare ile derneğimiz birlikte yürütüyor. Sayın valimiz de bu çalışmaları yakından takip ederek  desteklerini kadınlarımızdan esirgemiyor.  Dernek başkanımız Rezzan Dikici yönetiminde yürütülen mikro kredi çalışmaları bir yılı aşkın süredir başarılı bir şekilde devam ediyor. Dernek Başkanı Rezzan Dikici’ye  ve yönetim kurulu üyeleri Birsel Okutan Demiröz, Zuhal Karakoyun ve Tijen Evcin’e  teşekkür ediyoruz.

Girişimcilik haftası etkinlikleri çerçevesinde Kadın girişimciler kurulunun organize ettiği Safran köyü mikro kredi ziyaretimize valimiz sayın Esengül Civelek ve beraberinde Tarım il müdürlüğünden görevlilerde  katıldı.

Aldığı mikro kredi ile Safran köyünde fırın kuran Rabia Kılıç  Köy ekmeği ve pide yaparak satıyor. Ziyaretimizde Rabia hanım’ın   nefis köy ekmeklerinden ve pidelerinde aldık.. Geleceğe dair işini büyütme hayalleri kuran Rabia hanım’a başarılar diliyerek  programımızı tamamladık. Dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co