Mikro Kredi Kadınları İş Sahibi Yapıyor

YTSO Kadın girişimciler Kurulu, Global Girişimcilik haftası etkinlikleri kapsamında Safran Köyünde mikro kredi desteği ile fırın açan Rabia Kılıç ziyaret edildi.  Konuile ilgili açıklama yapan Kurul başkanı Süheyla Uzuneser şunları söyledi.

YTSO Kadın girişimciler Kurulumuz bünyesinde Mikro kredi faaliyetlerini yürütmek için kurduğumuz derneğimiz bu güne kadar 55 kadına mikro kredi dağıtmıştır. Valilik tarafından ayrılan bütçeyi Özel idare ile derneğimiz birlikte yürütüyor. Sayın valimiz de bu çalışmaları yakından takip ederek  desteklerini kadınlarımızdan esirgemiyor.  Dernek başkanımız Rezzan Dikici yönetiminde yürütülen mikro kredi çalışmaları bir yılı aşkın süredir başarılı bir şekilde devam ediyor. Dernek Başkanı Rezzan Dikici’ye  ve yönetim kurulu üyeleri Birsel Okutan Demiröz, Zuhal Karakoyun ve Tijen Evcin’e  teşekkür ediyoruz.

Girişimcilik haftası etkinlikleri çerçevesinde Kadın girişimciler kurulunun organize ettiği Safran köyü mikro kredi ziyaretimize valimiz sayın Esengül Civelek ve beraberinde Tarım il müdürlüğünden görevlilerde  katıldı.

Aldığı mikro kredi ile Safran köyünde fırın kuran Rabia Kılıç  Köy ekmeği ve pide yaparak satıyor. Ziyaretimizde Rabia hanım’ın   nefis köy ekmeklerinden ve pidelerinde aldık.. Geleceğe dair işini büyütme hayalleri kuran Rabia hanım’a başarılar diliyerek  programımızı tamamladık. Dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.