Webber, Pite Dönüş Turunda Kaskını Çıkarma Jestinden Gururlu

Anasayfa Spor 29 Kasım 2013 322 Okunma
Webber, Pite Dönüş Turunda Kaskını Çıkarma Jestinden Gururlu

Mark Webber, Formula 1’deki son pite dönüş turunda kaskını çıkararak Formula 1 dünyasını selamladığı için gurur duyduğunu söyledi.

Formula 1’deki son yarışı olan Brezilya GP’yi ikinci sırada tamamlayan Webber, podyum için kapalı parka dönerken kaskını çıkardı ve Brezilya’daki taraftarları o şekilde selamladı.

Webber “HANS’ı kasktan ayırmak kolay değil bu yüzden turun yarısını sol el aşağıda tamamladım.”

“Sonunda başardım ancak kask olmadan araç felaket gürültülü oluyor. Gerçekten gürültülüydü vekesinlikle o kadar vibrasyonla birlikte, kask takılıyken duymak istemediğiniz şeyleri duyuyorsunuz.”

“Bu sporda, direksiyonun arkasında bir insanın olduğunu göstermek her zaman kolay olmuyor.”

“Bir çok sporda bunu kolayca yapabilirsiniz ancak Formula 1’de her zaman kaskımız var bu yüzden pite kasksız gelmek güzeldi.”

“Kasksız sadece podyumda görünüyorsunuz o da iyi bir gün geçirdiyseniz.” dedi.

Webber, son podyumunda yanında Alonso ve Vettel olmasından mutlu olduğunu söyledi.

Webber “Bugünkü yarışı bu şekilde bitirmek gerçekten memnun ediciydi. Mevcut jenerasyonun en iyi iki sürücüsü kabul edilenlerle birlikte podyumdayım.”

“Onları çok yukarıda görüyorum. Bu sonuçtan mutluyum. Artık gideceğim ve farklı bir şey deneyeceğim için mutluyum.” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co