Köylüleri 1 Milyon 145 Bin TL Dolandırdılar

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü KOM Şubesi ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda, çiftçileri ve köylüleri traktör alma ya da hacizli traktörlerden kurtarma bahanesi ile toplam 1 milyon 145 bin TL dolandırdıkları öne sürülen 12 kişi gözaltına alındı.

Mali Büro Amirliği ekipleri, işledikleri dolandırıcılık suçlarından sabıkalı olan bazı şahısları takibe aldı. Sekiz ay yapılan teknik ve fiziki takipte şahısların kasaba ve köylerde gariban köylü ve çiftçileri hedef aldıkları ve düzenledikleri sahte evrakla 17 köylüye traktör alabilmek için kredi çektirdikleri ve kredi parasına el koyarak köylüleri dolandırdıkları belirlendi. Ayrıca şahısların, borçlarından dolayı hacizli traktörlerini de değerinin çok altında satın alarak şase ve motor numaralarını değiştirerek sattıkları tespit edildi.

Polis tarafından BursaYalovaEskişehirKütahyaİstanbul ve Kocaeli‘nin KaramürselGölcük ve İzmit ilçelerinde belirlenen adreslere düzenlenen operasyonda O.Y., Ü.Ş., S.S.M., İ.Ö., N.A., B.Ç., B.İ., İ.Y., A.K., S.Y., M.K. ve S.A. isimli 12 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslar sorgulanmak üzere il emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Yapılan incelemelerde, çete üyelerinin 17 vatandaşı yaklaşık 1 milyon 145 bin TL dolandırdıkları tespit edildi. İl Emniyet Müdürlüğü’nde tamamlanan işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan Osman Y., Ümran Ş., Sultan Süleyman M., İlker Ö. ve Necmi A. isimli şahıslar tutuklanırken diğer 7 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Konuyla alakalı iki kişinin arandığı öğrenildi.

Please follow and like us:

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+
http://www.yalovacevre.com/2013/12/koyluleri-1-milyon-145-bin-tl-dolandirdilar">
YOUTUBE