MİMARLAR ODASI GENEL KURULU YAPILDI

Mimarlar odası Yalova Temsilciliğinin 14. dönem genel kurulunda, hatırı sayılır bir katılımla oda üyesi olan mimarlar tarafından yapılan seçim neticesinde Yalova mimarlar odası yeni yönetimini seçti.

 saygı duruşu ve İstiklal marşıyla başlayan kongreye mimar Savaş DİNÇER divan başkanlığı yaptı.

Geçen dönem çalışma raporunun sunulması, eski yönetim kurulunun ibrası, dilek ve temennilerden sonra sıra oy kullanma işlemine gelindi.

Oy sonuçlarına göre asil ve yedek adaylar listesinden seçilen isimler; İsmail Hakkı GÜLTEKİN, Ünal AKILLIOĞLU, Tuncer DOĞAN, Turgay GÜCÜN ve İnanç KAYA Yönetim Kurulu asil üyeliğine, Sultan Seda ATEŞ, Elçin YILDIRIM, Gökmen MENGÜVERDİ, Ayşenur KURTULUŞ PELTEK ve Fulya ARVAS TOPUZ da Yönetim Kurlu yedek üyeliğine seçildiler.

 Yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında Başkanlığa İsmail Hakkı GÜLTEKİN, Sekreterliğe Tuncer DOĞAN, Saymanlığa TURGAY GÜCÜN, üyeliklere Ünal AKILLIOĞLU ve İnanç KAYA getirildi.

 14. Dönem yönetim kurulu tarafından elbirliği içerisinde önemli hizmetler gerçekleştirmek, üyeler ile sürdüre gelinen bağın devam etmesi temenni edildi. Ayrıca yerel yönetimler ile teknik odaların birbirinden kopmaz bağları olması gerektiği ve bu bağlarının güçlendirilmesindeki gerekliliğinin önemine dikkat çekilerek, Yalova kentimizin yapılanma

Dönemindeki projeler ve sonrasındaki denetimlerinin iyi bir şekilde yapılmasında mimarların öneminin hafife alınmaması gerektiğine de vurgu yapıldı.

 Yeni yönetim kurulu, Mimarlık bilinci ile Yalova’nın her alanındaki sorunlarına tarafsız ve demokratik olarak çözüm üretmek ve katkıda bulunmaktaki yoluna devam edeceklerini belirtti. Yalova için yapılacak güzel şeylerin arkasında olduklarının kamu oyu tarafından bilinmesini istediklerini belirttiler.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.