MUHARREM İNCE YALOVA’DA SEÇİMİ BİZ ALACAĞIZ

Spread the love

Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili ve Grup Başkanvekili Muharrem İnce partisinin Yalova Belediye Başkan adayı Vefa Salman’ın tanıtım toplantısına katıldı. Burada konuşan İnce, ” Bu seçimi alacağız. İstanbul’u da, Yalova’yı da alacağız.   Çiftlikköy, Çınarcık, Subaşı, Koru, Altınova bunlar çantada keklik zaten” dedi.

CHP Yalova Milletvekili ve Grup Başkanvekili Muharrem İnce memleketi Yalova’da CHP’nin Yalova Belediye Başkan adayı Vefa Salman’ın tanıtım törenine katıldı. Çok sayıda partili tarafından karşılanan İnce burada gündeme yönelik konuştu. Yolsuzluk operasyonu ile ilgili olarak Ak Parti’ye yüklenen İnce bu olaylara adı karışan bakanların değiştirilmesi gerektiğini söyledi. Sözlerine, ” Paralar ayakkabı kutularına sığmıştır ama mızrak çuvala sığmamıştır” diyerek başlayan İnce, “Şimdi bu defteri kapayıp yeni bir defter açmamız lazım. Türkiye’de 17 Aralık bir dönüm noktasıdır. 17 aralık AKP’nin yolsuzluklar içinde olduğunun görülmeye başladığı gündür. Paralar ayakkabı kutularına sığmıştır ama mızrak çuvala sığmamıştır. Bu haramzadelerden hesap soracağız hep birlikte. Her gün bağırıyor Başbakan, ‘Benim başörtülü bacım’ diyor ya. Sen benim o başörtülü bacımın parasına ne yaptın, onun hesabını ver. Çaldınız mı, çalmadınız mı diyoruz. Bizim allahımız var diyor. Senin Allah’ın var da bizim Allah’ımız yok mu. Sen bu yetimin hakkını yedin mi diyoruz. Sandıkta görüşürüz diyor. Sandıkta görüşeceğiz. Sandık değil, sen bakanları istifa ettirmiyorsun, emniyet müdürlerini görevden alıyorsun, savcı atıyorsun, yönetmelik değiştiriyorsun. Burada değişmesi gereken yönetmelik. Müdürler değil. Değişmesi gereken bakanlar, bir de değişmesi gereken kafaları. Bunu değiştirmesi lazım” dedi.
“Küskün Değilim”

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili kendisinin seçilmemesine küskün olmadığını vurgulayan İnce, “Türkiye’de böyle durumda küsmek, darılmak yok. istediğiniz olmayabilir. Benim de istediğim olmadı. Böyle bir şey var mı? Bana aylarca Genel Başkan Yardımcısı, bu işleri organize eden arkadaşımız, ‘arkadaşlarımız içinde anket yaptırdık, en yüksek oyu sen alıyorsun’ dedi. ‘Her yaptırdığımız ankette en yüksek oyu sen aldın’ dedi. Ama soran olmadı. Küsecek miyiz. Asla küsmek yok. Bunları indireceğiz hep beraber. Küseydim ben Yalova’da adam bile kalmazdı” şeklinde konuştu.
Yalova’yı da İstanbul’u da alacağız

Yalova’da seçimli kazanacaklarını ancak bunun için çok çalışmak gerektiğini dile getiren İnce, “”2009 yılında bu AKP’den sizi ben kurtarırım diyen bir arkadaş vardı Yalova’da. Bugün de çıkmış AKP’yi ben kurtarırım diyor. Şimdi biz 1 taşla 2 kuş vuracağız. Hem 2009 yılında Yalovalıları aldatanı göndereceğiz, hem de ampulü söndüreceğiz. Beraber olursak, iyi çalışırsak, derdimizi iyi anlatırsak süreç bizden yana zaten. Bunların ipliği pazara çıktı. Bu seçimi alacağız. İstanbul’u da, Yalova’yı da alacağız.   Çiftlikköy, Çınarcık, Subaşı, Koru, Altınova bunlar çantada keklik zaten. Ben seçim kampanyasının büyük bölümünü Yalova ve İstanbul’da geçireceğim. Bunu başaracağız. Hep birlikte başaracağız. Aday kim oldu, kim olmadı, meclis sıralaması şöyle oldu, böyle oldu. Bunları geçmeliyiz artık. Bakın ben eğer bugün AKP değil, bu Cumhur,yet düşmanları değil de başka parti olsaydı eğer, bugün siyaseti bırakırdım. Ama bunlar varken siyaseti bırakmayacağım. Hep birlikte en düşük oy aldığımız yerlerde gezeceğiz. Siz 3 çalışıyorsanız ben 13 çalışacağım. Atatürk’ün benim kentim dediği bu kente Cumhuriyet Düşmanları yakışmaz” dedi.
Konuşmanın ardından partililerle birlikte sokağa çıkan İnce Yalova sokaklarında dolaşarak esnafları ziyaret etti.

vefa salman yalova çevre gazetesi

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.