Rus hacker’lar, 54 milyon Türk vatandaşının kişisel bilgilerini ele geçirdi!

Anasayfa Siyaset, Teknoloji 18 Aralık 2013 484 Okunma
Rus hacker’lar, 54 milyon Türk vatandaşının kişisel bilgilerini ele geçirdi!

Rus hacker’ların toplamda 54 milyonu bulan Türk vatandaşının kişisel bilgilerini bir siyasi partinin veri tabanından çaldığı ortaya çıktı.

Russian hackers stole Personal details of 54 million Turkish citizens 610x457 Rus hackerlar, 54 milyon Türk vatandaşının kişisel bilgilerini ele geçirdi!

Zaman zaman, dünya genelinde ve ülkemizde gerçekleşen siber saldırıları konu alan haberler yayımlıyoruz. Geçtiğimiz aylarda Filistinli hacker’ların WhatsApp’ın web sayfasına bir saldırı düzenlediğini belirtmiş, Instagram’ın da daha az sahte hesap için çalışmalar yaptığı bilgisini vermiştik.

Yeni haberlerle birlikte aktarılan detaylar, Rus hacker’ların Türk vatandaşlarının çeşitli kişisel bilgilerini (TC kimlik numarası, adres vs) çaldığı yönünde. Toplamda 54 milyon Türk vatandaşının kişisel bilgilerinin çalındığı özellikle belirtiliyor. Hürriyet’in haberine göre KONDA isimli güvenlik şirketinin araştırmaları, bir siyasi partiden Türk vatandaşlarının çeşitli bilgilerinin çalındığını ortaya çıkartıyor. 

Seçmenlerin bilgilerinin bir siyasi partinin gizli bir web sayfasından çalındığı verilen bilgiler arasında. Bu durum sonucunda hacker’ların iki saat sonrasında bilgilerin tamamına erişimi sağlayabildiği belirtiliyor.

Kuvvetle muhtemel bilgilerin çalındığı siyasi partinin gizli web sayfasına, daha doğrusu veri tabanında güvenlik adına hiçbir önem bulunmuyor. Ya da çeşitli siber güvenlik önemleri olsa da, yeterli gelmemiş olacak ki 54 milyon vatandaşımızın önemli bilgileri iki saat gibi kısa bir süre içerisinde Rus hacker’ların eline geçti.

Kaynak: www.pclabs.com.tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co