Yalovalı Bisikletçiler Fransızca Öğreniyor

Anasayfa Çevre, Eğitim, Spor 16 Aralık 2013 3268 Okunma
Yalovalı Bisikletçiler Fransızca Öğreniyor

PAB Yalova üyeleri için dernek merkezinde Fransızca kursu başladı.  2010’da faaliyetlerine başlayan ve 2013’te dernekleşen Yalova Perşembe Akşamı Bisikletçileri, bisiklet dışında da ortak yönlerini geliştirmek adına yeni sosyal etkinliklere imza atıyor.

Dernek merkezinde oluşturulan sınıfta başlayan kursta Fransızca öğretmeni Sunay Yılmaz’dan dil dersleri alan bisikletçiler, kursa büyük ilgi gösterdi. 200 saatlik ilk kurda temel Fransızca ile ilgili bilgileri kursiyerlerle paylaştığını belirten Sunay Yılmaz, kursu başarıyla tamamlayanların Milli Eğitim Bakanlığı Halk Eğitim Merkezi onaylı bitirme sertifikalarını alacaklarını söyledi.

Yalovalı-bisikletçiler-Fransızca-öğreniyor-2

Haftanın iki günü gerçekleştirilen kursun bisikletçiler için faydalı olacağına inandığını belirten PAB Yalova Dernek Başkanı Özlem Akyüz Bayrı ise, “Geçtiğimiz aylarda üst üste iki Fransız bisiklet grubunu Yalova’da ağırladıktan sonra bisikletçiler olarak Fransızca öğrenmenin faydalı olacağını düşündük ve bunu uygulamaya geçirdik. Dünyanın her yerinden bisikletçiler Yalova’ya geliyor. Gelecekte Yalovalı bisikletçiler de Avrupa’ya veya dış ülkelere etkinlikler gerçekleştirebilir. Bu anlamda dil desteğinin olması önemliydi. Amacımız yabancı bisikletçilerle bir araya geldiğimizde kendimizi, derneğimizi ve yaşadığımız kentimizi tanıtabileceğimiz kadar yabancı dil öğrenebilmek. Bisikletçilerimizin kursa ilgisinden çok memnunuz. İlerde daha başka alanlarda da kurslar açmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co