YENİ NESİL USB İLE TERS TAKMA DERDİNE SON

Anasayfa Teknoloji 06 Aralık 2013 439 Okunma
YENİ NESİL USB İLE TERS TAKMA DERDİNE SON

USB standardında mini ve micro jakların küçük olduğunu düşünüyorsanız USB IF (bu standartla ilgili hemen herşeyi tasarlayıp karara bağlayan grup), yeni nesil cihazlara uyum sağlayabilmek için daha da ufak bir arayüz bağlantısının müjdesini verdi. USB Type-C kod adlı konnektör, hem USB3.x, hem de 2.x versiyonları ile uyumlu olacak.

Daha da önemlisi C tipi USB konnektörlerin tersi, düzü olmayacak. Yani karanlıkta ya da el yordamı ile jaklarınızı telefonunuza ya da cihazınıza takarken hangi tarafın üste geldiğini, hangi tarafın tırnaklı olduğunu bulmak zorunda kalmayacak ve cihazınızın portunu da böylece yıpratmayacaksınız.

Yeni konnektörü ilk benimseyenler arasında Intel yer alıyor. Dolayısıyla birçok firma da USB Type-C konnektörü kullanmakta gecikmeyecekler. USB IF, ilk örneklerin önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde görülmeye başlayacağını belirtiyorlar. Bu durumda Ocak ayında yapılacak CES 2014′te prototiplerin ortaya çıkmasını bekleyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co