YEREL TÜKET DÜNYAYI TÜKETME DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Anasayfa Çevre 17 Aralık 2013 976 Okunma
YEREL TÜKET DÜNYAYI TÜKETME DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Doğanın Ezgisi, Doğadayız ve Yalova Çınarlı Yol grupları ortaklaşa olarak, Yerli Malı Haftası’na dikkat çekerek, ‘Yerel Tüket, Dünyayı Tüketme’ doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Sugören ile Elmalık köyleri arasındaki 12 kilometrelik dağ yollarında gerçekleşen yürüyüş, kar ve soğuğa rağmen başarı ile gerçekleşti.

YEREL-TÜKET-DÜNYAYI-TÜKETME-DOĞA-YÜRÜYÜŞÜ--5-web6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yalova’nın en etkin doğa yürüyüş grupları Doğanın Ezgisi, Doğadayız ve Yalova Çınarlı Yol gruplarının rotası geçtiğimiz hafta sonu Sugören- Elmalık köyleri arasında dağ yürüyüşündeydi. Yerli Malı Haftası dolayısıyla düzenlenen doğa yürüyüşüne; ‘Yerel Tüket, Dünyayı Tüketme’ adı verildi. Fahrettin Yurtbay’ın rehberliğinde 37 kişilik grup, Sugören’den Höyük Tepe mevkiini takiben Elmalık köyü yönünde dağ yollarını kullanarak yürüyüşünü gerçekleştirdi. Karlı dağlarda, 12 kilometrelik yürüyüşe katılanlar, etabı başarı ile tamamladılar.

YEREL-TÜKET-DÜNYAYI-TÜKETME-DOĞA-YÜRÜYÜŞÜ--4-web6

 

 

 

 

 

 

 

 

YERLİ MALI HAFTASI’NA DİKKAT ÇEKİLDİ

Bu aktivite programı, farkındalık oluşturmak, ortak bir fikri harekete geçirmek amacıyla oluşturulmuş, kendi içinde belli kural ve şartları içeren bir ‘Doğa Yürüyüşü’ etkinliği olduğuna dikkat çeken Doğanın Ezgisi Grubu Lideri Yaşar Aydın, “Yürüyüşümüz, yerli malına dikkat çekmek, doğayı korumak, ortak bir fikri harekete geçirmek, farkındalık oluşturmak amacı taşımaktadır. Yürüyüş programı; Doğanın Ezgisi, Doğadayız ve Yalova Çınarlı Yol gruplarının ortaklaşa düzenlediği bir etkinlik olması açısından da ayrı önem taşımaktadır. Yürüyüşte katılımcılar, yöresel yemekler hazırlayarak birbirine bu yöresel gıdalardan ikram ettiler. Bu yürüyüşte işlenmiş gıdalar ve tek kullanımlık plastikler satın almamaya özen gösterildi. Güzel bir etkinlik oldu. Katılan ve destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.
YEREL-TÜKET-DÜNYAYI-TÜKETME-DOĞA-YÜRÜYÜŞÜ--3-web6

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co