Aksa ve Aktops birleşti

Anasayfa Ekonomi 03 Ocak 2014 1178 Okunma
Aksa ve Aktops birleşti

Aksa ve Aktops birleşti

Akkök Şirketler Grubu’na bağlı Ak-Tops Tekstil Sanayi A.Ş, grubun yeniden yapılanma ve sadeleşme stratejileri kapsamında faaliyetlerine Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş’nin çatısı altında devam edecek.

 

 

2 Ocak 2014 tarihinde Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre, 31 Aralık 2013 tarihinde tescil edildiği şekliyle Akkök Şirketler Grubu’na bağlı Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş, Ağustos 2013’ten bu yana yüzde 100 iştiraki olan Ak-Tops Tekstil Sanayi A.Ş’yi tüm aktif ve pasifleri ile devralmak suretiyle birleşme çalışmalarını sonuçlandırdı.

 

 

İki tesis yıllardır fiziki ve operasyonel anlamda birlikte hareket eden Aksa Akrilik ve Ak-Tops tek çatı altında buluşarak modernizasyon, verimlilik, operasyonel, mükemmeliyet ve sadeleşme stratejileri doğrultusunda önemli bir başarıya imza atmış oldu. Bu sayede Aksa Akrilik, yüzde 100 iştiraki olan Akkök grup şirketlerinden Ak-Tops’un tüm faaliyetlerini devraldı. Aksa Akrilik, bu birleşme ile dünyanın en büyük akrilik elyaf üreticisi olarak sektöründeki konumunu daha da güçlendirmeyi hedefliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co