Aksa ve Aktops birleşti

Aksa ve Aktops birleşti

Akkök Şirketler Grubu’na bağlı Ak-Tops Tekstil Sanayi A.Ş, grubun yeniden yapılanma ve sadeleşme stratejileri kapsamında faaliyetlerine Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş’nin çatısı altında devam edecek.

 

 

2 Ocak 2014 tarihinde Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre, 31 Aralık 2013 tarihinde tescil edildiği şekliyle Akkök Şirketler Grubu’na bağlı Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş, Ağustos 2013’ten bu yana yüzde 100 iştiraki olan Ak-Tops Tekstil Sanayi A.Ş’yi tüm aktif ve pasifleri ile devralmak suretiyle birleşme çalışmalarını sonuçlandırdı.

 

 

İki tesis yıllardır fiziki ve operasyonel anlamda birlikte hareket eden Aksa Akrilik ve Ak-Tops tek çatı altında buluşarak modernizasyon, verimlilik, operasyonel, mükemmeliyet ve sadeleşme stratejileri doğrultusunda önemli bir başarıya imza atmış oldu. Bu sayede Aksa Akrilik, yüzde 100 iştiraki olan Akkök grup şirketlerinden Ak-Tops’un tüm faaliyetlerini devraldı. Aksa Akrilik, bu birleşme ile dünyanın en büyük akrilik elyaf üreticisi olarak sektöründeki konumunu daha da güçlendirmeyi hedefliyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.