Dr. Metin Oral’dan çifte kutlama

Anasayfa Güncel 01 Ocak 2014 396 Okunma
Dr. Metin Oral’dan çifte kutlama

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, yeni yıl ve Mekke’nin fethine ilişkin kutlama mesajı yayımladı.

 

Başkan Oral, Mekke’nin Fethi’nin, kendilerini Allah’a adayan ve Allah’a iman ve ibadet ettikleri için yurtlarından ayrılmak zorunda bırakılan Peygamber Efendimiz ve ashabına, Allah’ın en büyük hediyesi ve lütfu olduğunu kaydetti. Başkan Oral mesajında, “İslamiyet’in merkezi olan Mekke, fetihle birlikte gerçek hüviyetine kavuşmuş, şirkten ve putperestlikten arınarak manevi bir şehir olma özelliğine kavuşmuştur. Bu fetihten sonra diğer fetihler arka arkaya gelmiş ve İslam, üç kıtaya hızla yayılmaya başlamıştır. Mekke’nin fethi zaferinden hem idareciler olarak hem de yönetilenler olarak çıkarılacak çok dersler vardır. Bu büyük gün, biz Müslümanların birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerektiğini anımsatan özel zamanlardandır.

Bu vesileyle; İslam tarihinin en önemli olaylarından olan Mekke’nin fethinin yıldönümünün hayırlara vesile olmasını dilerim. Ayrıca yeni bir yıla girdiğimiz şu günlerde, 2014 yılının ilçemize, ilimize, ülkemize, bölgemize ve tüm dünyaya huzur, barış ve mutluluk getirmesini dilerim.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co