Karasubazar’dan Başkan Dağ’a Anlamlı Ziyaret

Yalova’nın kardeş şehirlerinden Karasubazar’ın Belediye Başkanı Albert Osmanoğlu Kangiev, Çiftlikköy Belediye Başkanı Metin Dağ’a nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Karasupazardan-Baskan-Daga-anlamli-ziyaret-2Karasupazardan-Baskan-Daga-anlamli-ziyaret-4-web6 Karasupazardan-Baskan-Daga-anlamli-ziyaret-5Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Çiftlikköy Şubesi Başkanı Zeki Ertürk’ün de yer aldığı ziyarette, Çiftlikköy Belediye Başkanı Metin Dağ, Ukrayna Kırım Özerk Cumhuriyeti’nde yer alan Karasubazar Belediye Başkanı Albert Osmanoğlu Kangiev’in Çiftlikköy’de çok sayıda Tatar kökenli soydaşının bulunduğunu ifade etti ve yeniden bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Karasupazardan-Baskan-Daga-anlamli-ziyaret-4

Karasubazar Belediye Başkanı Kangiev de Yalova ve Çiftlikköy’deki hemşerileriyle bir araya gelmek ve yeni yıl tatilini değerlendirmek için bir dizi temasta bulunmak amacıyla Türkiye’ye geldiğini söyledi. Kangiev, seçimler öncesinde çok sayıda soydaşın yer aldığı ilçede her zaman iyi ilişkiler içinde olduğu Başkan Dağ’ın yanında olduklarını ifade etti. Başkan Dağ, ziyaretin anısına kardeş belediye başkanına bir plaket takdim etti.

Karasupazardan-Baskan-Daga-anlamli-ziyaret-3

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği – Çiftlikköy Şubesi Başkanı Zeki Ertürk ve Balgöç Derneği Başkanı Lütfi Özgür’ün nezaret ettiği konuk başkan Albert Osmanoğlu Kangiev ve eşi Huriye Kangiev, Çiftlikköy’de bulunan Kırım anıtını ziyaret ederek önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Kırım Türklerinin milli önderi Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu’nun anısına yaptırılan parkın içinde yer alan anıtı Kangiev ilgiyle inceledi ve hakkında bilgi aldı. Kangiev, Çiftlikköy’ün tüm güzelliğini gözler önüne seren Bayraktepe’yi ve ilçenin sahil kesimini de gezdi. 2004’te Yalova ile kardeş şehir olan Karasubazar, 20 bin nüfusuyla Kırım Tatarlarının yoğun olarak yaşadığı bir kent.

 

Please follow and like us:

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+
http://www.yalovacevre.com/2014/01/karasubazardan-baskan-daga-anlamli-ziyaret">
YOUTUBE