“KIŞ GÜNÜ BİSİKLET DAĞITMAK NİYE?”

CHP Yalova Belediye Başkan Adayı Vefa SALMAN yaptığı yazılı basın açıklamasında, Yalova Belediye Başkanı Yakup Bilgin KOÇAL’a “KIŞ GÜNÜ BİSİKLET DAĞITMAK NİYE?” diye sordu.

Vefa SALMAN açıklamasına şöyle devam etti.

Kanunları hiçe sayarak seçim çalışmalarını sizlerin ödediği vergilerle sürdüren AKP Adayı tüm uyarılarımıza rağmen şimdi de kış günü bisiklet dağıtmaya başladı. 5 Ekim 2013 tarihinde Dünya Sağlıklı Kentler Birliği toplantısından önce 1.000 adet bisiklet dağıtan Belediye Başkanı, o zaman buna gerekçe olarak, ücretsiz olarak verilen bisikletleri teslim almak için öğrencilere sunulan tek şartın, ‘evlerinden okula bisikletlerle ulaşım sağlamaları’ olarak açıklamıştı.

Peki, aradan geçen bir yılda siz değerli Yalovalılar, bu bisikletleri hiç Yalova sokaklarında gördünüz mü? Okuluna pembe bisiklet ile giden kaç öğrenci tanıyorsunuz?

Bisiklete doğal olarak en çok yaz aylarında binilir. Ekim 2013’te ilk 1.000 adet bisikleti dağıtan Belediye Başkanı, gençlerin en çok ihtiyaç duydukları yaz aylarında bisiklet dağıtmadı da, şimdi ne oldu da seçime iki ay kala birden aklına bisiklet dağıtmaya başladı?

ÖDEDİĞİNİZ VERGİNİN HESABINI SANDIKTA SORUN!

2009 seçimleri öncesinde ‘AKP’nin alternatifi benim’ demiş ve AKP’yi istemeyenlerin oylarını çalmış olmasına rağmen ‘Tek başına olmuyor, bir parti desteği lazım’ diyerek bu seçimlerde AKP’nin adayı olarak karşınıza çıkan Belediye Başkanı, aradığı desteği bulamadı mı ki, seçim çalışmalarını parti imkanları ile değil de, Belediye bütçesinden yapıyor?

Gittiği yerde mutlu değil galiba. Daha geçen gün gittiği bir ev ziyaretinde ‘Ben hiçbir zaman AKP’li olmadım, kendimi AKP’li gibi hissetmedim’ diyebilen (ki bunu bana gittiği evdeki bir vatandaş kendisi anlattı) AKP adayı, sırf yeniden başkan olabilmek için, hem AKP’lilere hem de AKP’li olmayan diğer Yalovalılar’a karşı kirli bir siyasi kampanya yürütüyor. AKP’lilerden hem CHP’lilerden, MHP’lilerde ve diğer partililerden oy istediğini söyleyip, kendini partiler üstü göstermeye çabalıyor.

Toplantılar düzenliyor, yemekler yediriyor, seccadeler dağıtıyor. 5 yıldır yapmadığı yolları yapıyor. Kış ortasında yağmur suyu kanalı temizleme maskesi adı altında 25 kişiyi işe almak için ihale açıyor. Tapu dağıtıyor. O da yetmedi şimdi kış günü bisiklet dağıtıyor. İşin kötüsü bütün bunları, bu kirli siyasetini Yalova halkı anlamaz sanıyor.

Bütün bunları sizin ödediğiniz vergilerle yapıyor. Ödediğiniz verginin hesabını sandıkta sorun! Dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.