“Mahalle sakinleri, hizmet bekliyor”

Anasayfa Siyaset 03 Ocak 2014 580 Okunma
“Mahalle sakinleri, hizmet bekliyor”

CHP Yalova Belediye Başkan Adayı Vefa Salman, Dere Mahallesinde ziyaretler gerçekleştirdi. Dere mahallesinde sokak sokak, ev ev dolaşan Salman, ev kadınların ve esnafların sorunlarını dinledi.

Mahalle-sakinleri,-hizmet-bekliyor-3-

Gün boyu Dere mahallesinde evlere ziyaret gerçekleştiren Salman, yerel yönetimlerin artık temel belediyecilik hizmetlerinin dışına çıkıp sosyal belediyeciliğin örneklerini sergilemesi gerektiğini, bunu da CHP iktidarında hayta geçeceğini söyledi.

 

CHP iktidarında Belediyenin sorumluluk alanında yaşayan,  herkese eşit oranda herkesin ihtiyaçlarına göre hizmet yelpazesini genişletileceğini söyleyen Salman, dere mahallesi sakinlerinden yoğun ilgi gördü.

Mahalle-sakinleri,-hizmet-bekliyor-1-web6

Dere Mahallesinde ev ziyaretlerin dışında esnaf ziyaretleri de gerçekleştiren Salman “Esnafımız başımızın tacı. Esnafın güçlü olması Yalova’da yaşayan insanların da mutluluğunda önemli bir etkendir. Esnafımızın her zaman destekçisi olacağız” dedi.

 

Yalova’da  güler yüzlü adil ve Yalova’nın kamu menfaatini gözeten bir yönetim anlayışını benimsediklerini, Yalova’da hayata geçirecekleri projeleri de önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacaklarını vurgulayan Salman’ın ev ziyaretlerinde  ev kadınlarının yoğun ilgisiyle karşılaştı.  Ev kadınların ikramlarını geri çevirmeyen ve çay içerek mahallenin sorunlarını dinleyen Salman, Dere Mahallesi Sağlık Ocağını da ziyaret ederek sağlık çalışanları ve Dr Engin Ferah’ı ziyaret etti.

Mahalle-sakinleri,-hizmet-bekliyor-4-web6

Mahalle halkından seçimlerde destek isteyen Salman “ Bizlere gösterilen ilgiden çok mutlu oldum. Özellikle kadınlarımızdan gelen olumlu tepkiler beni sevindirdi.  Vatandaşlarımızın bizleri evlerinde ağırlamaları çok güzel.  Onların dertlerini dinledik kucaklaştık Yalova, sosyal belediyecilik anlayışına yerel seçimlerde kavuşacak Tüm mahallelerimizde olduğu gibi Dere Mahallemize hak ettiği hizmeti orada yaşayan vatandaşlarımız ile birlikte getireceğiz” dedi.

 

Mahalle ziyaretlerini sürdüreceklerini kaydeden Salman  “Mahalle sakinleri, hizmet bekliyor, dikkate alınmak sorunlarına doğru muhatap bulmak istiyor. Bu anlamda,  çalınmadık kapı, halini-hatırını sormadığımız insan, derdini dinlemediğimiz vatandaş kalmayacak” dedi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co