MEVLİD KANDİLİ MESAJLARI

AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun Mevlid Kandili münasebetiyle bir basın açıklaması yayımladı.

Temel-Coşkun-Mecliste-web’12 Ocak Pazar gecesi, sevgililerin sevgilisi, insanlığa rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz Muhammed(S.A.V.)’ın dünyaya gelişinin yıl dönümü olan Mevlid Kandilini, Rahmet Peygamberine duyduğumuz büyük sevgi ve özlemle idrak edeceğiz’ diyen Milletvekili Temel Coşkun, “Peygamberimiz Hz Muhammed(S.A.V.)’ın gelişi ile insanlık onurlandırılmıştır. Zira O, insanlığa en büyük rehber olarak gelmiştir. Bütün güzellikleri en kâmil manada şahsında barındıran en güzel örnektir.

Alemlere rahmet olarak gönderilen, doğumu nur, huzur ve sürur getiren Peygamber Efendimizin dünyaya gelişinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili yüz yıllardan beri büyük bir coşku ile idrak edilmekte, Sevgili Peygamberimiz derin bir saygı ile anılmaktadır.

Mübarek Kandil günü ve gecesi vesilesi ile Peygamberimiz Hz Muhammed(S.A.V.)’ın insanlara tebliğ ettiği evrensel mesajları, ahlâkî değerleri ve örnek hayatının tüm yönleri, yeni bir ruh ve heyecanla bir kere daha hatırlanacaktır.  O’nun bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlık merhametini, insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı O’nun yüce ahlakıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme mevsimi içerisindeyiz. Bu gecenin getireceği manevi iklimden pay alarak dualarınızın kabulünü Yüce Allah’tan niyaz ederim. 

Peygamberimizi daha iyi tanımak tanıtmak, anlamak anlatmak, onun sevgisini canlı tutmak, örnek yaşayışını, özellikle kardeşlik hukukunu anlatmak, kardeşlik hukukunu bütün boyutlarıyla gündeme taşıyarak kardeşlik hukukunu ve ahlakını güçlendirmek, içinde bulunduğumuz zamanda en çok ihtiyaç duyduğumuz değerler bütünüdür.

Bu duygu ve düşüncelerle, Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıldönümü olan Mevlid Kandilinin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini diler, başta milletimizin ve Yalova halkımızın, İslam âleminin ve tüm insanlığın Mevlid Kandil’ini kutlar, saygılar sunarım.

MHP YALOVA İL BAŞKANI HASAN TOPÇULARIN MEVLİD KANDİLİ BASIN AÇIKLAMASI                            

SEVGİLİ YALOVALILAR

HASAN-TOPCULAR-web.jpgBu mübarek gün ve gecenin yüzü suyu hürmetine memleketimizin içinde bulunduğu dar boğazdan kurtulmasını ve milletçe hak ettiğimiz noktada yaşamamızı; adaletin, doğruluğun ve eşitliğin hüküm sürdüğü bir Türkiye için ellerimizi Sema ya açmak dileği ile Mevlid kandilinizi en içten duygularımla kutlar size sevdiklerinize ve Tüm –Türk İslam alemine hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ederim.

                                                                    HASAN TOPÇULAR

                                                                 MHP YALOVA İL BAŞKANI

Please follow and like us:

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+
http://www.yalovacevre.com/2014/01/mevlid-kandili-mesajlari">
YOUTUBE