SUGÖREN’DE DOĞALGAZ İSİTYOR

Anasayfa Çevre 02 Ocak 2014 568 Okunma
SUGÖREN’DE DOĞALGAZ İSİTYOR

Orhangazi ve Yalova’da Kullanılırken Neden Sugören’de Olmasın?

Sugören’in dört bir yanında kullanılan doğalgazla ilgili başlatılan imza kampanyası ile toplanacak imzalarla Sugörenlinin doğalgaz isteği Valilik, Belediye ve yetkili dağıtım firması ARMAGAZ’a iletilecek.

Muhtarlık ve Köy Kahvelerinde İmzalar Toplanıyor

“İmza kampanyasına destek olmak ve Sugören’in yarınlarına daha gür ormanlar daha yeşil bir köy bırakmak için Muhtarlık ve köy kıraathanelerinde bulunan imza föylerine imza atabilirsiniz.” diyerek çağrıda bulunulurken kampanyanın yoğun bir katılımla ilgi topladığı gözlemlendi.

Sugören’e Yakışan Çevreci Yakıt

Yandığında havaya kül, is ve kükürt bileşikleri bırakmaması sebebiyle Sugören gibi yeşille mavinin kucaklaştığı bir yere en çok yakışan yakıt olan doğalgaz yandıktan sonra geride katı atık da bırakmadığı için çevreyi kirletmez.

Yanma Verimi Odun ve Kömüre Göre Çok Daha Yüksek 

Odun ve kömüre göre iki kattan daha verimli bir enerjiye sahip olan doğalgaz ile Sugören’de ısınma ve mutfak yakıt masrafları çok daha ucuza gelebilir. Özellikle kışın sert yaşandığı Sugören’de taşıma ve hazırlama derdi olmayacağı için doğalgaz konforlu bir yakıt olarak da dikkat çekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co