SÜPER AMATÖR LİGİNDE SEYİRCİ REKORU

İstanbul Süper Amatör Lig’de 3. grupta dün oynanan İfaspor-İstanbulspor maçında seyirci rekoru kırıldı.

Pazar günü gerçekleşen İfaspor-İstanbulspor karşılaşmasında İfaspor taraftar grubu ‘Devriye’ kırılması güç bir rekora imza attı.

 

Karşılaşmayı yaklaşık 10 bin kişinin izlemesi ile İstanbul amatör liglerinde kırılması zor bir rekor gerçekleştirildi.

ifo spor taraftar

45 Metrelik İfaspor bayrağının açıldığı tribün gösterileri renkli görüntülere sahne oldu.

 

0-0 Berabere sona eren karşılaşma olumlu bir havada gerçekleşirken Devriye Taraftar Grubu sözcüsü İbrahim Karasu sorularımızı yanıtladı.

ifa-spor-600-int

İfaspor’un futbolun dışında kendileri için pek çok şey ifade ettiğini dile getiren ‘Pusat’ lakaplı Karasu “Bizim kulübümüz sade bir futbol takımı değildir. Bizim amacımız Gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, onları spora daha sempatik şekilde teşvik etmektir. Biz bu görevi İFA ediyoruz. Bugün burada 10 binden fazla insan takımımızı destekledi. Bu karşılaşmayı galibiyetle noktalamış olsaydık şampiyonluğumuzu ilan edecektik. Ancak olmadı, inşallah önümüzdeki hafta olacak. Şampiyonluk kutlamalarımız Süper Lig şampiyonluk kutlamalarını da aratmayacaktır. İfaspor bugün pek çok Süper Lig ekibinden daha fazla taraftara sahiptir. Gerçekleştirdiğimiz tribün şovlarını eminim ki pek çok süper lig ekibi bile gerçekleştiremez.” dedi.

 

Son dönemlerde Türkiye artış gösteren tribün olaylarına da değinen Karasu “Bizim için rakiplerimiz düşmanımız değil varlık sebebimizdir. Biz sporu az evvelde belirttiğim gibi kötü alışkanlıklardan uzaklaşmak adına bir araç olarak görüyoruz. Bizim için rakiplerimizi alkışlamak onur vericidir. Futbol Fair Play ile Kardeşlikle güzeldir” ifadelerini kullandı.

 

PEYGAMBER EFENDİMİZİN KUTLU DOĞUM HAFTASI UNUTULMADI

 

Öte yandan Peygamber efendimizin kutlu doğum haftasını da unutmayan Devriye grubu Enbiya 107 “Biz Seni Âlemlere Rahmet Olarak Gönderdik” pankartları açtığı da gözlendi.

 

10 bin seyircinin izlediği karşılaşma golsüz sona erdi.

 

İFAspor bir puan aldığı bu maçın ardından 48 puanla liderlikteki yerini korudu. Sarıyer Yenimahalle 47 puanla ikinci, İstanbulspor ise 46 puanla grupta üçüncü durumda bulunuyor.

 

Karşılaşmayı izleyenler arasında Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz, TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Amatör Kulüpler Federasyonu Başkanı Yemen Ekşioğlu, İfaspor Kulübü Başkanı Mehdi Şeren’de yer aldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.