DAĞ’dan 500 EVLERE YATIRIM YAĞMURU

Anasayfa Siyaset 14 Şubat 2014 461 Okunma
DAĞ’dan 500 EVLERE YATIRIM YAĞMURU

Çiftlikköy Belediye Başkanı Metin Dağ, 500 Evler Mahallesi’nin yeni yatırımlarla Çiftlikköy’ün gözde yerlerinden birisi haline gelmekte olduğunu söyledi.

Başkan Dağ, 500 Evler Mahallesi’nde vatandaşların kullanımına yönelik olarak yaptırdıkları yeni kaldırım çalışmalarını yerinde inceledi. Engelliler için özel olarak tasarlanan kabartmalı parkelerin de yer aldığı kaldırımların engelli vatandaşların hayatını kolaylaştıracak uygulamalar arasında olduğunu ifade eden Başkan Dağ, “Daha önce 500 Evler Mahallesi’nde yapmış olduğumuz düğün alanı düzenlemesiyle mahalle sakinlerinin sosyal etkinliklerinde ve cemiyetlerinde bir arada olabilecekleri bir alanı kazandırmıştık. Mahallemizde asfalt çalışmalarının ardından sarı engelli çizgilerinin de olduğu kaldırımları şu anda yapıyoruz. Engelli dostu bu kaldırımlarla mahallemizin engelli sakinleri daha güvenli bir şekilde ve sıkıntı yaşamadan sokaklardan geçebilecek” dedi. Dağ, çalışmalar nedeniyle mahalle halkına rahatsızlık verdiklerini belirterek “Çok yakında çalışmamız sona erecek” dedi.

500-EVLERE-YATIRIM-YAĞMURU-(3)

Mahallede bulunan eski arıtma tesisinin de yıkıldığını ve yerine çok amaçlı bir sosyal tesis binası yapacaklarını ileten Dağ, şöyle konuştu:

“İçinde muhtarlık evinin de yer alacağı sosyal binamızı yapıyoruz. Bununla ilgili ihale bu hafta gerçekleştirildi. Temelini de yakında düzenleyeceğimiz bir törenle atacağız. 500 Evler Mahallesi sakinleri, tüm Çiftlikköy halkı gibi en güzel yatırımları hak ediyor. Bunları birer birer gerçekleştirecek ve mahalleyi yatırım yağmuruna tutacağız”  dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co