MECZUP ATATÜRK BÜSTÜNE SALDIRDI

Anasayfa Güncel 15 Şubat 2014 313 Okunma
MECZUP ATATÜRK BÜSTÜNE SALDIRDI

Yalova Devlet Hastanesi bahçesinde bulunan Atatürk Büstü 3 ay ara ile ikinci saldırısına uğradı. A.C (35) isimli şahıs büstü yerinde söküp yere attı. Bunu görerek müdahale etmek isteyen vatandaşa da saldıran meczup D.F (41) isimli şahsı yaraladı.
Yalova Devlet Hastanesi bahçesinde bulunan Atatürk büstü bundan yaklaşık 3 ay önce hastanede çalışan bir şahsın saldırısına uğrayarak kırılmıştı. Hastane yönetimi dökümden bir Atatürk büstü yaptırtarak kaidesine yerleştirmişti. Bu büste ikinci saldırı gerçekleşti.

 

Edinilen bilgiye göre akli dengesi bozuk olan A.C isimli şahıs hastane bahçesine gelerek Atatürk büstünün vidalarını söktü. İddiaya göre meczup büstü yere fırlatıp, “Bunu içeriye alın da yağmurda ıslanmasın” diye bağırdı. Durumu fark eden D.F isimli bir vatandaş ise şahsa müdahale etmek istedi. Bunun üzerine A.C isimli meczup bu şahsa da saldırarak çeşitli yerlerinden yaraladı. Hastane polisi ve özel güvenlik ekiplerinin müdahalesi ile etkisiz hale getirilen şahıs sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

 

Sökülerek yere atılan Atatürk büstü ise hastane çalışanları tarafından yeniden kaidesine oturtuldu.

 

Kaynak: http://yalova77.com/tr-TR/haberler/1693/yalovada-meczup-ataturk-bustune-saldirdi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co