VALİ CİVELEK TAŞKÖPRÜ’LÜ BAYAN KURSİYERLERİ ZİYARET ETTİ

Spread the love

Yalova Valisi Esengül Civelek, Vali Yardımcısı Atilla Selami Abban, Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Yalova İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Sami Akyol, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Arif Laçin, Çiftlikköy Milli Eğitim Müdürü Fahrettin Ataman, Çiftlikköy Halk Eğitim Müdürü Ali Karslı ve Taşköprü Belediye Başkanı Şaban Ertan ile birlikte eğitimi yarıda kalmış kadınlar için Taşköprü İlköğretim Okulunda açılan kursu ziyaret etti.

Gönül Elçileri Projesi’nin ikinci basamağı olan “Kadınlar İçin Mesleki Eğitim “ faaliyetinin çeşitli nedenlerle eğitimine ara veren kadın ve kız çocuklarının tekrar eğitim kurumlarıyla buluşturulması ve desteklenmesi için Yalova Valiliğinin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, kamu kurum ve kuruluşları ile birlikte yaptığı çalışmalar kapsamında Orta Okul diploması almak isteyen Taşköprülü kadınlara Türkçe, İngilizce, Fen ve Teknoloji ile Matematik derslerinin verildiği ücretsiz kurs açıldı.

 

Taşköprü İlköğretim Okulu öğretmenleri tarafından verilen kurslara katılan  13 bayan öğrenciyi gayretlerinden ve azimlerinden dolayı tebrik eden Yalova Valisi Esengül Civelek “ Bu proje kapsamında yarıda kalan eğitiminize tekrar başlama cesareti gösterdiğiniz için sizleri tebrik ederim. Orta Okulu bitirdikten sonra Lise eğitiminizi de tamamlayarak meslek sahibi olmanız en büyük dileğim. Bu okul sıralarına tekrar döndüğünüz için sizleri tebrik eder, başarılar dilerim. Gönül Elçileri Projesi’nin ikinci basamağı olan “Kadınlar İçin Mesleki Eğitim “ faaliyeti kapsamında yaptığı desteklerden dolayı Taşköprü Belediye Başkanı Şaban Ertan, Taşköprü İlköğretim Okulu Müdürü ve öğretmenleri ile katkı sağlayan tüm kamu kurum ve kuruluşlarına teşekkür ederim” dedi.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.