YALOVA SGK’DAN PROJE UYGULAMASI

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından hibe programı çerçevesinde desteklenen “Engelliye Değil, Özgürlüğe Yol Verelim.” İsimli proje kapsamında 18/02/2014 tarihi itibariyle işitme ve konuşma engelli vatandaşlarımızı anlamak için Yalova SGK ve Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü personeline işaret dili eğitimleri verilmeye başladı.

 

         Proje Sahibi Yalova Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ve Proje Ortakları; Sakarya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, Düzce Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ve Yalova Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüklerinde her il müdürlüğünden az 20 personelin mesleki işaret dilini öğrenmeleri sağlanacaktır. Her İl Müdürlüğündeki personel 120 saat işaret dili eğitimi alarak Milli eğitim Bakanlığı onaylı Sertifika sahibi olacak.

        

 

İşaret Dili eğitiminin ilk gününde eğitim alacak personelin yanı sıra; Yalova SGK İl Müdürü Ali GENCER, Müdür Yardımcıları; Hasan DEMİRÖZ, Birsel OKUTAN DEMİRÖZ ve Miraç KESKİN ile Hibe Sahibi Doğu Marmara Kalkınma Ajansını temsilen Merve KAYA ERDEM ve Dilek SOYKUVVET de katıldı. Eğitim öncesi konuşma yapan İl Müdürü Ali GENCER; amaçlarının vatandaşa hizmet kalitesini arttırmak, vatandaşların engelleri nedeniyle hizmetten mahrum bırakılmasını engellemek olduğunu belitti ve katılımcılara başarılar diledi. Kendisi de daha önce işitme engelli olan eğitimci Ahmet Kerim ERKAN projenin uygulamaya geçmesinde emek harcayanlara teşekkür etti. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.