Ak-Kim Kimya’dan, Global Compact Türkiye çevre çalışmalarına destek

Anasayfa Ekonomi 31 Mart 2014 462 Okunma
Ak-Kim Kimya’dan, Global Compact Türkiye çevre çalışmalarına destek

Akkök Şirketler Grubu’na bağlı Ak-Kim Kimya, Global Compact Türkiye Ankara Ofisi tarafından düzenlenen “Kurumsal Sürdürülebilirlik ve Raporlamaya Giriş Semineri”nde çevre ile ilgili çalışmalarını anlatacak. 1 Nisan 2014 Salı günü Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilecek eğitimde Ak-Kim Kimya çevre ve sürdürülebilirlik alanındaki öncü uygulamalarını ve son çalışmalarını katılımcılarla paylaşacak.

 

Mersin iş dünyasının önde gelen isimlerinin yer alacağı eğitimde Ak-Kim Kimya, üçlü sorumluluk ve küresel ilkeler gibi gönüllülük esasına dayanan taahhütlerini, sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarını, çevre konusunda paydaşlarında farkındalık yaratmakla ilgili faaliyetlerini, enerji verimlilik yatırımlarını, tesislerinde kullandığı çevreci üretim teknolojlileri ile müşterilerinden gelen bazı atık kimyasalları değerlendirerek ürettiği su arıtma kimyasalını anlatacak.

 

“Kurumsal Sürdürülebilirlik ve Raporlamaya Giriş Semineri” ile Mersin ve çevre merkezli işletmelerin evrensel ilkeler ışığında iş yapmalarını teşvik etmek ve Global Compact Türkiye girişimine desteklerini sağlamak amaçlanıyor. Kurumsal sürdürülebilirliğin öneminin ve bu alandaki başarılı uygulama örneklerinin paylaşılacağı eğitim, 1 Nisan 2014 Salı günü saat 13:30 ile 17:00 saatlerin arasında, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilecek. Eğitimin sona ermesinin ardından ise tarım, lojistik ve turizm sektöründe faaliyet gösteren Mersin merkezli firmaların toplu imza töreni düzenlenecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co