CİVELEK MARKA İLE SAÜ ARASINDAKİ PROTOKOL TÖRENİNDE

Anasayfa Güncel 15 Mart 2014 504 Okunma
CİVELEK MARKA İLE SAÜ ARASINDAKİ PROTOKOL TÖRENİNDE

Yalova Valisi Esengül Civelek, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ile  Güdümlü Proje Desteği ile Sakarya Üniversitesi (SAÜ) tarafında Türkiye’de bir ilke olacak  Bölgesel Ortopedik ve Dental İmplant Tasarım, Üretim ve Test Merkezi projesinin protokol imza törenine katıldı.

 

 

MARKA Yönetim Kurulu Üyesi olan Yalova Valisi Esengül Civelek Türkiye’de ilk kez kurulacak olan Bölgesel Ortopedik ve Dental İmplant Tasarım, Üretim ve Test Merkezi için düzenlenen protokol törenine katıldı. MARKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Düzce Valisi Ali İhsan Su ve Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas tarafından imzalanan protokolle 3.4 Milyon TL’ye mal olacak olan Türkiye’nin ilk  “Bölgesel Ortopedik ve Dental İmplant Tasarım, Üretim ve Test Merkezi” kurulacak. Toplam proje süresi 24 ay olan proje ile Ülkemizde/bölgemizde sağlık sektöründe kullanılan ortopedik ve dental implant sektörüne yönelik yerli ürünlerin tasarımını, test ve analizlerini yapmak, üretim teknolojisini geliştirmek ve mevcut ürünlerin katma değerini arttırmak ve bu sahada yapılan yurtdışı ithalatı durdurarak, ülke ekonomisine katkı sağlanması amaçlanıyor.

 

 

Protokol töreninde hazır bulunan Yalova Valisi Esengül Civelek’de imzası atılan Türkiye’nin ilk Bölgesel Ortopedik ve Dental İmplant Tasarım, Üretim ve Test Merkezi’nin ülkeye hayırlı olmasını diledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co