EMİNE ÜLKER TARHAN YALOVA’DA

CHP ( Cumhuriyet Halk Partisi ) Ankara Milletvekili ve Grup Başkanvekili Emine Ülker TARHAN, CHP Yalova Milletvekili ve Grup Başkanvekili Muharrem İNCE ile birlikte CHP Yalova Belediye Başkan Adayı Vefa SALMAN’a destek olmak ve  RDKM’de  ( Raif Dinçkök Kültür Merkezi ) konferans vermek için geldiler. 

 

HABERİMİZİN AYRINTILARINA GEÇMEDEN SAYIN VEKİLİMİZİN AFFINA SIĞINARAK BİRAZ EĞLENCELİ BİR ANI PAYLAŞMAK İSTEDİK

 

Yalova Cumhuriyet meydanında toplanan Yalova’lılar CHP bayrakları ve seçim şarkıları eşliğinde CHP Ankara Milletvekili ve Grup Başkanvekili Emine Ülker TARHAN, CHP Yalova Milletvekili ve Grup Başkanvekili Muharrem İNCE’i beklediler. Alana ilk önce gelen Muharrem İNCE meydandaki seçim otobüsünün önünde davul zurna eşliğinde oynayıp halay çektiler. sonrasında Muharrem İNCE, Emine Ülker TARHAN’ı meydana getirmek üzere meydandan ayrıldı. Vefa SALMAN’ın seçim otobüsüyle birlikte alana gelen Muharrem İNCE, Emine Ülker TARHAN ve Vefa SALMAN halkı selamladılar. Emine Ülker TARHAN halk tarafından adeta bir sevgi seli ile karşılandı. Burada kısa konuşmalar yapan Vefa SALMAN ve Muharrem İNCE, AK Parti ile AK Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Yakup B. Koçal’a yüklendiler.

 

 

“Emine Ülker TARHAN ne güzel Cumhurbaşkanı olur”

 

Vefa SALMAN konuşmasında; ” Şu anda buradaki güzel görüntüye bakıyorum ve Aydınlık yüzler görüyorum. Genel Başkanımız ne diyor bir ağaç gibi tek ve hür, bir orman gibi kardeşcesine. Burda sadece Cumhuriyet Halk Partililer yok, Cumhuriyet sevenler, Vatanı sevenler, Yalova sevdalılarıyla birlik birazdan kardeşçe yürüyeceğiz buradan RDKM’ye kadar. Tepeden tırnağa cesaret, Her şey Yalova’yı sevmekten ibaret.” dedi.  Konuşmasına CHP Ankara Milletvekili ve Grup Başkan vekili Emine Ülker TARHAN’ı şu sözlerle çağırarak devam etti. ” Nene hatunun torunlarından biri,  Çağdaş, Aydın Türk kadını, Türkiye’de temelinden sarsılan hukukun yılmaz bir savunucusu, Ankara milletvekilimiz sayın  Emine Ülker TARHAN’ı sizler gibi yakından takip ettim, Grup başkan vekilliği seçimlerinde geçen dönem olgunlukla imza attı. Yalnız benim Allah’tan şöyle bir dileğim var, Umarım biz sayın  Emine Ülker TARHAN’ı bu ülkenin ilk cumhurbaşkanı olarak görürüz. dedi.

 

Emine-Ülker-tarhan-Yalova-da-8

 

Vefa SALMAN dan sonra sözü alan CHP Yalova Milletvekili ve Grup Başkan vekili Muharrem İNCE konuşmasında şunları söyledi. ” Yalova’ nın güzel insanları, Yalova’ nın aydınlık insanları, Cumhuriyetçi, Atatürkçü, Çağdaş insanları, Benim insanlarım nasılsınız. Atatürk’ün kentinde, Cumhuriyet meydanında, Cumhuriyette sahip çıkan,  Yürekli insanlar, Güzel insanlar, Alnınızdan öpüyorum sizin. Sizi böyle gördüğümde Atatürk’e ve Cumhuriyete olan inancım bir kat daha artıyor. Biz bu meydan dan hiç kimseye erzak verdik mi? erzak alan var mı ? bizden para alan var mı ? bu meydana zorla gelen var mı? ” diye sordu meydan dan “Hayır” sesleri yükseldi. İNCE sözlerine ” Bu AKP’liler anket yaptırıyorlar Vefa önde çıkıyor. Oyunu Vefa’ya vereceğini söyleyen numaraları beş kez daha arayıp aynı cevabı aldıklarını işaretleyip fişliyorlar. Mesela Vefa SALMAN’ın resimlerini asmışsa O işletmeyi, O dükkanı, O evi tehdit ediyorlar. Bunların hepsini deftere yazdık otuzundan sonra o tehditleri edenlerin hesabını göreceğiz inşallah. Bu iktidar kalıcı değil, Yakında bu kardeşiniz iktidar milletvekili ona göre o baskıyı yapanlara, o insanları tehdit edenlere ne yapacağımızı herkes görecek. Buralarda bir slogan tutturmuşlar dik dur eğilme,  Yalova seninle. Dik duruyormuş AKP, recep erdoğan dik duruyormuş. ancak boğazına kadar pisliği battığı için yolsuzluğa, rüşvete, dolara, yuroya battıkları için ondan öyle duruyorlar” dedi.

 


Ardından otobüsten inen CHP Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel ve CHP Yalova Belediye Başkan Adayı Vefa Salman partinin il ve ilçe başkan adayları ve vatandaşlarla birlikte Cumhuriyet Caddesinden RDKM’ye kadar yürüdüler. RDKM önünde CHP Ankara Milletvekili Emine Ülker TARHAN burada Başbakan Recep Tayyip EERDOĞAN’a yüklendi. Kadını eksik etek gören bir başbakanın yönettiği ülkede yaşadıklarını söyleyen TARHAN, “Yarın Emekçi Kadınlar Günü. Kadın ve erkeğin eşit olmadığını inanan bir başbakan tarafından yönetilen bu ülkede bizden çok şey istiyorlar. Bizi eksik etek olarak gören bir başbakan tarafından yönetiliyoruz. Hamile kadının sokağa çıkması muhafazakar fıtrata ters ama evlerden kasalar çıkması değil. Bu adam demokrasiye inanmıyor. Kuvvetler ayrılığı bize fazla geliyor diyor. Bu adam halkının yarısından fazlasıyla şiddetli geçimsizlik yaşıyor. Onun yüzünden herkes birbiriyle kavgaya hazır. Bu adam kendisini kurtarmak adına her şeyi göze almış durumda. Devleti çökertmeyi göze almış. Kaos yaratmayı göze almış” dedi.

Günün en sert konuşması ise CHP Yalova Milletvekili ve Grup Başkanvekili Muharrem İNCE’den geldi. Belediye Başkanlığının tamam olduğunu sıranın milletvekilliği seçimlerinde iki sıfır yapmaya geldiğini belirten İNCE ise konuşmasında, “Başbakan geçen seçimlerde partisinin il teşkilatına talimat verdi. Güçlerinizi birleştirin Yalova’da iki sıfır yapın, o Muharrem İNCE’yi sandığa gömün dedi. Ama gücü yetmedi. Oyumuzu ikiye katladık. Bakın Belediye tamam. Vefa Salman Belediye Başkanı. Şimdi ben onları milletvekilliği seçiminde sandığa gömeceğim. Yalova’da milletvekilliğini iki sıfır yapacağız. AKP Milletvekiline sormuşlar. CHP’ye her gün birisi geliyor. Başbakan ne zaman gelecek diye. O da demiş ki; Yalova’yı biz garanti görüyoruz ondan kimse gelmiyor diye. Yalandan kim ölmüş ki. E her seçim geliyordu da şimdi neden gelmiyor. O Recep Erdoğan Muharremi sanfığa gömün dedi gömemedi ama ben O Recep Erdoğan’ı sandığa gömeceğim. Bide şey olabilir. Bu AKP Yalova Milletvekili gidip Başbakana Yalova’da miting yapacak mıyız diye sorduğunda sen kimsin demiş, tanıyamamış olabilir” dedi.

Konuşmanın ardından Ankara Milletvekili ve Grup Başkanvekili Emine Ülker TARHAN’a çiçek ve bir teşekkür plaketi takdim edildi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.