ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ ÖĞRENCİLERİNİN TÜBİTAK BAŞARISI

Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği son sınıf öğrencileri tarafından Yrd. Doç. Dr. Hasan Hüseyin Turan danışmanlığında, Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarının  problemlerini çözmeye yönelik hazırlanan 5 farklı proje TÜBİTAK 2241/A – Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Tezi Destekleme Programı kapsamında toplam 20.000TL desteklenmeye layık görülmüştür.

 

 

Bu kapsamda desteklenen, Şermin Mutlu, Meltem Güler, Ediz Beycan ve Ömer Ergül tarafından  hazırlanan “Tekstil Kimyasalları için Belirsizlik Altında Güvenlik Stok Seviyesini Belirlenmesi” adlı bitirme tezi Ak-Kim Kimya Sanayi Ve Ticaret A.Ş’de, Buket Ertaş ve Leyla Akkaya tarafından hazırlanan  “Bir İlaç Firmasında Birim Taşıma Maliyetleri Optimizasyonu” adlı bitirme tezi Pfrizer Türkiye’de, Turgay Doğan, Nafi Söğüt ve Serkan Akova tarafından hazırlanan “Karo Firmasında Tedarik Ağı Optimizasyonu” adlı bitirme tezi Eczacıbaşı VitRA’da,  Gülsüm Seynan Dağüloğlu, Orhan Serhan Ergüder, Murat Doğan ve Sercan Ateş tarafından hazırlanan “Bir hazır giyim perakende firması için belirsiz talep altında kayıp satış oranının minimizasyonu ile kârlılık maksimizasyonu” adlı bitirme tezi U.S Polo Assn’de ve Muhammet Zahir İmamoğlu tarafından hazırlanan “Bir Oto-Lift Firması İçin Hammadde Temin Süresi Optimizasyonu” adlı bitirme tezi Enkay Makina Sanayi A.Ş’de sanayi danışmanları eşliğinde yürütülmeye başlanmıştır.

Öğrencilerimizi ve öğretim üyemizi kutlar, projelere destek veren TÜBİTAK ve sanayi kuruluşlarımıza teşekkürlerimizi sunarız. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.