NASIL OY KULLANILACAKSINIZ

Anasayfa Siyaset 14 Mart 2014 621 Okunma
NASIL OY KULLANILACAKSINIZ

Yalova İl Seçim Müdürü Ali Karadağ 30 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimde vatandaşların 5 oy kullanacaklarını ve bunu 3 zarfa koyarak seçim sandığına atacaklarını vurguladı.
 

Yerel seçime sayılı günler kala bir açıklama yapan Yalova İl Seçim Kurulu Müdürü Ali Karadağ vatandaşları nasıl oy kullanılacağı konusunda bilgilendirdi. Bu yıl vatandaşların 5 adet oy kullanacakları ve bunu 3 zarfın içine yerleştirerek seçim sandığına atacaklarını vurgulayan Karadağ, “5 tane oy kullanılacak. Biz vatandaşa 3 tane zarf vereceğiz. Belediye Başkanlığı için oy pusulası mavi, Belediye Meclis Üyesi için sarı, bu 2 oy pusulası Mavi zarfa koyulacak. İl Genel Meclisi için turuncu zarf kullanılacak. Oy pusulası da turuncu olacak ve bu oy pusulası turuncu zarfa konulacak. Bu sene muhtarlar oy pusulasını bitişik olarak kullanacaklar. Muhtar adayı ve azaları tek kağıtta yer alacak. Mahalle muhtarları için 8 aza bulunması şartı var. Köylerde ise nüfusa göre aza yer alacak. Bine kadar nüfusu olan köylerde aza sayısı 8, binden 2 bine kadar 10, 2 binden fazlasında ise 12 aza yer alacak” diye konuştu.
 

Seçim Yasakları 20 Mart’ta Kalkıyor
 

Halen Valilik kontrolünde olan partilerin seçim ve propaganda çalışmaları 20 Mart 2014 tarihinden itibaren Yalova Seçim Müdürlüğü’ne geçiyor. Bu tarihten itibaren partilerin nereye bayrak asabileceklerinin duyurulacağını dile getiren Karadağ, “Seçim yasakları 20 Mart tarihinde kalkacak. 29 Mart akşamı saat 18:00’de bitecek Siyasi partiler seçim kurulu başkanlıklarınca belirtilen cadde ve sokaklar dışında hiç bir yere bayrak asamayacaklar. 29 Mart saat 18:00 tarihi itibarı ile tüm bayraklar ve afişler ise toplanacak” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co