YAŞAR OKUYAN BAŞBAKANA YÜKLENDİ

Anasayfa Siyaset 02 Mart 2014 653 Okunma
YAŞAR OKUYAN BAŞBAKANA YÜKLENDİ

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, 1 Mart Cumartesi günü, Yalova’da basın mensuplarıyla bir araya gelerek sohbet etti. Ülke gündemine ait çarpıcı açıklamalarda bulunan Yaşar Okuyan, Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en karanlık sürecini yaşadığını belirterek, 17 Aralık’ın sivil darbe olduğunu ve bu darbeyi yapan kişinin de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi.

 

 

Ülke gündemine ait çarpıcı açıklamalarda bulunan Yaşar Okuyan, Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en karanlık sürecini yaşadığını belirterek, 17 Aralık’ın sivil darbe olduğunu ve bu darbeyi yapan kişinin de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi.

 

Başbakanlık makamının, fiilen, kanunsuzluğun yönetildiği bir makama dönüştürüldüğünü belirten Okuyan, ‘Başbakan son günlerde, paralel devlet, paralel yapıyı icat etti. Bu paralel yapının eş başkanı sensin. Bu konuda cemaate yüklenmenin anlamı yok. Bir zamanlar aynı yolda yürüyen, aynı yağmurda ıslanan şimdi güç çatışmasından dolayı birbirlerine düştüler. AK Parti hükümetinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da sonu gelmiştir’ dedi.

 

Recep Tayyip Erdoğan’ın yüz defa müebbet mahkum olacağını iddia eden Okuyan, ‘Bu ülkede simit çaldığı için 7 yıla mahkum olan insanlarımız var. Başbakan, suç işlemeye devam etmektedir. Başbakanlık makamı, fiilen, kanunsuzluğun yönetildiği bir makam dönüştürüldü. Recep Tayyip Erdoğan yüz defa müebbet mahkum olacaktır. 7 sülalesi bir araya gelse onu kurtaramayacaklar. Ben hemşerim olduğu için kendisini cezaevinde ziyaret edeceğim. Başbakana tavsiyem, cezaevlerinin şartlarını iyileştirsin, o cezaevleri ona lazım olacak. Yalan söylemek Recep Tayyip Erdoğan ile eş değer haline geldi’ dedi.

KONUŞMASININ TAMAMINI VİDEO HABERİMİZDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Haber: Gamze Yüksel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co