ABLALARDAN MİNİKLERE ÇEVRE DERSLERİ

Anasayfa Çevre, Kültür Sanat 21 Nisan 2014 704 Okunma
ABLALARDAN MİNİKLERE ÇEVRE DERSLERİ

 

Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmetler Yüksek Lisansı Bölümü öğrencileri Benim Okulum Anaokulu’nda minik öğrencilere çevre dersleri verdiler. 6 haftalık atölye ve görsel çalışma esnasında çevre derslerinin yanında günlük hayatta sık karşılaştıkları konularda işlendi. Hepsinin Minik Tema gönüllüsü olan öğrenciler anlatılanları büyük bir ilgiyle izlediler. Sağlıklı beslenme konusu işlenirken kola şişesine süt dökerek zararlı maddelerin ayrışımını, jelibonların su dolu bardağın içinde nasıl şiştiğini şaşkınlıkla izleyen öğrencilere sağlıklı gıdalardan örnekler tattırıldı. Çevre derslerinde ise ormanın faydası, ağaçların havamızı nasıl temizlediği, çevre kirliliği konusunda örnekler verilerek iyi davranışlar anlatıldı.

Ablalardan-Miniklere-Çevre-Dersi-4-web6

Benim okulum Anaokulu Kurucu Müdürü Meryem Körükçü Yalova Üniversitesi’nden öğrencilerin okul olarak bizlerin çevreye karşı olan ilgimizi öğrenerek eğitim konusunda bizleri tercih etmelerinden çok memnunuz. Üniversite ile, ayrıca çevre konusunda İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü ve Belediye ve TEMA gibi sivil toplum kuruluşlarıyla yakın ilişkilerimizi devam ettiriyoruz. Bu yaklaşım öğrencilerimizin çok yararlı eğitimleri almalarını sağlıyor” dedi.

Fotoğraflarda üniversite öğrencilerinin anaokulunda yaptığı uygulamaları gösteriyor.

 

 

 

 

 

 

Ablalardan-Miniklere-Çevre-Dersi-2-web6Ablalardan-Miniklere-Çevre-Dersi-3-web6

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co