AK PARTİ’DEN 2. İTİRAZ

Anasayfa Siyaset 03 Nisan 2014 596 Okunma
AK PARTİ’DEN 2. İTİRAZ

Milletvekili Coşkun, “Bugünkü müracaatımızda maddi hataların incelenmesi, geçersiz oyların, geri kalan sandıkların sayılması var. Daha sonraki aşamada da tabiki, çalışmalarımızı ona göre yapıyoruz” dedi. Yalova AK Parti Milletvekili Temel Coşkun, Yalova Belediye Başkan Adayı Yakup Koçal ve Yalova AK Parti İl Başkanı Mustafa Pehlivan, Yalova Adliyesi’ne gelerek, 3 Mart Perşembe günü İl Seçim Kurulu’na itiraz dilekçelerini verdiler. 
            

Adliye önünde basın açıklaması yapan Yalova AK Parti Milletvekili Temel Coşku şunları söyledi;

 

 

“Yalova CHP Belediye Başkanlığına Vefa Salman’ın 6 oy farkla birinci olmasına karşılık, İl Seçim Kuruluna itirazımızı yaptık. İlçe Seçim Kurulu itirazları değerlendirildi ve onun da sonuçlarını aldık. Yasal haklarımızı kullanıyoruz. İtirazlar nedeniyle daha önce 120 sandıkta oylar yeniden sayılmıştı. Kalan sandıklardaki oyların da sayılması talebiyle itiraz dilekçesini İl Seçim Kuruluna sunduk. Tahmin ediyorum kurul yarın toplanacak ve kararını verecek. İnşallah Yalova’mızı rahatlatacak ve artık seçimi de sonlandıracak bir karar çıkacaktır. İnanıyoruz ki, partimizin lehine karar çıkacak. Bu anlamda bütün sandıklarda geçersiz sayılan oylar incelenmiş olacak. İl Seçim Kurulu’ndan aleyhimize sonuç çıkması durumunda Yüksek Seçim Kurulu’na müracaat edeceğiz, hakkımızı da kullanacağız” dedi.

 

        

Seçim sonucunda ortada büyük bir fark olmadığı için itiraz ettiklerini açıklayan Milletvekili Coşkun, “Bir oy, iki oy, 5 oy gibi. Şu anda seçimin sonucunu belirleyen 5 oy. Tabii ki mücadelemizi sürdürüp yasal hakkımızı kullanacağız. Bundan bizim Yalova’yı yermek gibi başka türlü bir niyetimiz asla yok. CHP’nin, ülke genelinde çok açık farkla kaybettiği yerlerde itirazları var hatta İstanbul ve Ankara’yı yeniden sayalım, diyorlar. Onun için bu tür yaklaşımları doğru bulmuyoruz. Bize tanınan, yasaların, kanunun tanıdığı hakları kullanıyoruz ve sonuna kadar da kullanacağız. Elbette ki, sonuca hepimiz katlanacağız” diye konuştu.

Haber Foto: Gamze Yüksel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co