BAKAN IŞIK, GEMİ İHTİSAS OSB’Yİ BİTİRME SÖZÜ VERDİ

Anasayfa Ekonomi 03 Nisan 2014 529 Okunma
BAKAN IŞIK, GEMİ İHTİSAS OSB’Yİ BİTİRME SÖZÜ VERDİ

Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanı Fikri Işık Yalova ve Çiftlikköy’e yaptığı ziyaretlerde, Adalet ve Kalkınma Partisi Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Sialpagar’a, Gemi Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin kısa zamanda tamamlanması sözünü verdi.  Bilişim Teknolojileri ve Sanayi Bakanı Fikri Işık, 30 Mart Mahalli Seçimleri öncesi, AK Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Yakup Koçal ile Çiftlikköy Belediye Başkan Adayı Ali Murat Silpagar’a destek olmak amacıyla Yalova’da bulundu.

 

Çiftlikköy’de kurulma aşamasında bulunan Çiçekçilik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin tamamlanma sürecinin devam ettiğini, aynı zamanda GARDEN A.Ş.’ye 30 yıllığına , 1541 dönüm tarım alanın (TİGEM Arazileri) çiçek üreticilerine kiralandığını söyleyen Bakan Fikri Işık, “Şimdi sıra, Gemi Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ni süratle tamamlamaktır” dedi.

 

Çiftlikköy’deki gençlerimizi işleri ve aşlarıyla buluşturmak istediklerini belirten Işık, “Çiftlikköy’de işsiz bir tek genç kalmayacak. Gençlerimizin meslek sahibi olması konusunda, Çiftlikköy Belediye Başkan Adayımız Ali Murat Silpagar, Kocaeli ile iş birliği yaparak, meslek edinme kursları düzenleyecek. Çiftliköy’lü birçok işsize istihdam yaratılacak. Çiftliköy’den sizlere söz veriyorum. Çiftlikköy Gemi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, en kısa sürede tamamlanacaktır’ dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co