CADDE VE SOKAKLAR KUYU SUYUYLA YIKANIYOR

Anasayfa Çevre 18 Nisan 2014 476 Okunma
CADDE VE SOKAKLAR KUYU SUYUYLA YIKANIYOR

SU İSRAFI KUYU SUYUYLA ÖNLENİYOR

Yalova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan yıkama çalışmalarında kuyu suyu kullanılarak su israfı önleniyor. Yağışların mevsim normallerinin altında gitmesi ve Gökçe Barajı’ndaki su seviyesinin azalmasının ardından rutin olarak gerçekleştirilen yıkama işlemleri geçtiğimiz haftadan itibaren kuyu suyuyla yapılıyor. Uygulama vatandaşlar tarafından takdir edilirken, hem işler aksamıyor hem de su israfı önlenmiş oluyor.

Konuyla ilgili bilgilendirmede bulunan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Gökçe Barajındaki suyun ne kadar kıymetli olduğunu çok iyi bilmekteyiz. Bu nedenle göreve gelir gelmez birimlerimize halkımıza yönelik olarak sunulan hizmetlerin şehir şebeke suyunu kullanarak değil, kuyudan alınan su ile gerçekleştirilmesi talimatını verdik. Vatandaşlarımızdan yaz aylarında sıkça gelen yıkama talepleri de aynı şekilde kuyudan alınan su ile sürdürülmektedir. Cadde ve sokaklarımızı kuyu suyuyla yıkamaya başladık. Yapılan uygulamayla hem hizmeti devam ettiriyoruz hem de temiz suyumuzdan tasarruf ediyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co