Gençlik Merkezi Engelli İletişim Semineri

Anasayfa Güncel 14 Nisan 2014 563 Okunma
Gençlik Merkezi Engelli İletişim Semineri

Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personeli “Engelli insanlarla iletişim” semineri aldı. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA)’nın desteklediği “Engelliye Değil Özgürlüğe Yol Verelim” projesi kapsamında yapılan seminerde görme, işitme ve konuşma engelli insanlara karşı davranış şekilleri ve onların psikolojisi anlatıldı. Uzman Psikolog Besim Ogelman’ın verdiği seminerde, engelli insanlara acımak yerine onlara değer verme ve muhatap almak gerektiği üzerinde duruldu. Engelliler için kurumlarda yapılması gereken düzenlemelerin insani ve toplumsal bir vazife olduğu belirtildi.

Gençlik Merkezi müdürü ve proje koordinatörü Osman Gül yaptığı açıklamada; “Sakarya, Düzce, Yalova SGK il müdürlüklerinin paydaş olduğu projede son aşamaya geldiklerini belirtti. Bu projeyle kurumlarda görme engelliler için hissedilebilir yüzeyler, Brille alfabeli kabartma kat planları hazırlandı. Kurumlarımızda çalışan personele işitme engelliler için işaret dili eğitimi ve iletişim seminerleri düzenlendi. Bu eğitimlerden sonra çalışanlarımızın engelli insanlara bakış açılarının değiştiğini düşünüyorum. Engelliye yapılan yatırımların aslında kendimize yapıldığının farkına vardık. Çünkü hepimizin her an engelli olma ihtimalimiz var” dedi. Bu projede bize destek veren il müdürümüz Metin Kaplan’a, Doğru Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA)’ya projede görev alan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co