İL MÜDÜRLERİYLE KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ KONUŞTU

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hilmi Uzun, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Dr. Osman Ulukaya, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Selim Karahan ile Aksa Tekstil Direktörü ve Ak-Pa Yönetim Kurulu Başkanı Celal Özel, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ı ziyaret ederek görevinde başarılar diledi. Ziyarette Çiftlikköy’ün genel durumuyla ilgili bilgi veren Başkan Silpagar, kentsel dönüşüm konusunu önemsediklerini dile getirerek, “Çiftlikköy’ün sahil kesimi maalesef beton yığını halinde. Buralarda yapılan yapıların kat farklılıkları, bazılarının iskan sorunları var. Bu görüntü Çiftlikköy’e yakışan bir görüntü değil. En ufak depremde yıkılacak binalar var. Burasını kurtarmamız lazım. Kentsel dönüşümle, yeşil alanların artacağı, ada bazlı bir çalışma ile ilçemize yakışacak yaşam alanları ortaya çıkarmak istiyoruz. Etibank’ın bulunduğu yeri mutlaka değerlendirmek için çaba sarfedeceğiz. Sahil kesiminde Çiftlik Ada projemiz var. Artık tek başına bir otel dikmekle turistik yatırım olmuyor günümüzde. Otel, marina, konferans salonu, bunların tamamının bir arada bulunduğu yatırımlar olmalı. Bunları halledeceğiz” diye konuştu.

KARAHAN, “ÇUKURKÖY GÖLETİ ÇİFTÇİYE CAN VERECEK”

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Selim Karahan da, Çiftlikköy’ün art bölgelerinde pek çok boş arazi bulunduğunu dile getirerek, ilçedeki tarımsal ürün çeşitliliğinin artışı için su sorununu ortadan kaldırmaya yönelik adımlar atıldığını kaydetti. Karahan, “Çiftlikköy’ün art bölgelerindeki köylerimizde özel ürünler üretiliyor. Tarımsal üretime katkı sağlamak için Çukurköy göleti devreye alınacak. 16 bin dekarlık alanda 7 milyon metreküp su tutma kapasiteli Çukurköy göletinin ihalesi yapıldı. Burası Gökçe Barajı’ndan sonra ildeki en büyük baraj olacak. Çiftçiler için sulama suyu, ürün geliştirme anlamında faydalı olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

ÖZEL, “FESTİVALLER ÇOĞALMALI”

Aksa Tekstil Direktörü Celal Özel de, Çiftlikköy’de şehirleşme ile ilgili görüşlerini dile getirerek, Alaçatı’da geçtiğimiz günlerde yapılan ot festivalinden örnek verdi. Özel, “Binlerce kişi bu festival için oradaydı. Çeşitli atölyeler, sunumlar, doğa gezilerinin yapıldığı bunun gibi festivaller Çiftlikköy’de de yapılabilir. Turistik gelişimini tamamlamış yerlerde altyapı, yol yapımı, bunların hepsi tamamlanmış durumda. Çok bina yapmak çözüm değil, çevreyle uyumlu, işbirliği içinde hareket edebilmek gerek” diye konuştu. Ziyaretin ardından Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Selim Karahan, Başkan Silpagar’a müdürlüğün logosunun yer aldığı kahve fincanı takımı hediye etti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.