İLHAN İDDİALARI YALANLADI

Anasayfa Siyaset 21 Nisan 2014 483 Okunma
İLHAN İDDİALARI YALANLADI

Eski Belediye Başkanı Yakup Koçal tarafından düzenlenen basın toplantısında “ Şu anda Belediye Başkan Yardımcısı olan Dinçer İlhan’da, 5 bin 400 lira maaş alıyor. Birini sunuyorsun da şu anda belediye de 6 bin TL alanları neden açıklamıyorsunuz” iddiasında bulunmuştu. Bunun üzerine Vefa Salman’ın düzenlediği basın toplantısına katılan ve Yakup Koçal’ın iddialarını kesin bir dille yalanlayan Dinçer İlhan yaptığı açıklamada “Ben devlet bana ne veriyorsa o maaşı alıyorum. Sendika ile Belediyenin yaptığı bir anlaşma var, bu anlaşmaya göre Müdür ne maaş alıyorsa bende o maaşı alıyorum, onun dışında aldığım bir para yok.
Basına düşen maaşının dışında para alanların listesinde kimin ne para aldığı belli orada. İsteyen gelsin maaş bordromu herkese vereceğim. Hatta Yakup Koçal döneminde beni görevden aldıkları zamanda o maaşı uzun bir zamanda vermediler” dedi.

İlhan “Yakup Bey görevi aldığı zaman Müdürlerin maaşı 1.200-1.300 TL civarında idi. Bu kişilerin maaşları  Yakup Koçal göreve geldikten sonra 5.000 TL’ye çıkartıldı. O zaman bir müdürün performans maaşı 100 -150 TL civarında idi. Bunların hepsinin belgesi mevcuttur. Bu belgeleri yakında basın ile paylaşacağım” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co