SİLPAGAR “YTSO İLE İSTİŞARE HALİNDE OLACAĞIZ”

Anasayfa Ekonomi 29 Nisan 2014 532 Okunma
SİLPAGAR “YTSO İLE İSTİŞARE HALİNDE OLACAĞIZ”

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin Becan, YTSO Meclis Başkanı Cemil Demiryürek ve oda yönetimi, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ı ziyaret ederek görevinde başarılar diledi.

Seçimlerden sonra tebrik maksadıyla ziyaret ettikleri ilk belediyenin Çiftlikköy olduğunu ve ilk tebrik ettikleri başkanın da Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar olduğunu dile getiren YTSO Başkanı Tahsin Becan, ilçenin Yalova’nın gelişimi için önemli bir konumda ve durumda bulunduğunu kaydederek, Çiftlikköy’ü önemsediklerini belirtti. Becan, “Çiftlikköy’ün Körfez Köprüsü’nün devreye girmesinden sonra önemi daha da artacak. Biz de YTSO olarak Çiftlikköy Belediyesi ile belediye sınırları içerisinde gerçekleşecek özellikle organize sanayi bölgesi yatırımlarında işbirliği içinde hareket etmeyi arzuluyoruz. Çiçekçilik, Taşıt Sanayi, Kalıpçılar ve Gemi İhtisas Yan Sanayi gibi 4 önemli sektörün OSB’leri Yalova’da kurulacak ancak süreçler yavaş ilerliyor. Yapılacak çalışmalarda belediye ile birlikte hareket etmek bizim için önemli” diye konuştu. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ise organize sanayi bölgesi mantığının Türkiye’de bazı sorunlarla karşılaştığını, Yalova’da da arazi kamulaştırmalarındaki sorunlar nedeniyle mesafe katetmekte karşılaşılan zorlukların bulunduğunu belirtti. Başkan Silpagar, “Bizim öncelikli hedefimiz ilçenin dokusuna zarar vermeyecek yatırımların Çiftlikköy’de olmasıdır. İlçeye yatırım yapmak isteyenlerin, mutlaka ilçe halkının faydasına olacak sosyal projeleri de beraberinde getirmesini bekliyoruz. OSB’ler konusundaki süreçleri YTSO ile birlikte istişare halinde takip etmek bizi de memnun eder” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co