TOPCULARDAN 23 NİSAN MESAJI

Anasayfa Güncel 22 Nisan 2014 299 Okunma
TOPCULARDAN 23 NİSAN MESAJI>

Bu memleket tarihte Türk’tü, bugün de Türk’tür ve sonsuza kadar Türk olarak kalacaktır.


Türkiye Cumhuriyeti’nin hangi olumsuz şartlarda, ne gibi fedakârlıklar yapılarak ve nasıl kurulduğunu, bugünlere nasıl geldiğimizi unutmamak millî bir görevdir.

 

Kıymetli Gençlerimiz! Sevgili Çocuklarımız! Toplumlar millî ve manevî değerlerini sonsuza kadar yaşamak ve yaşatmak, bayraklarını dalgalandırmak için devlet kurarlar…

 

Başka toplumların değerlerini yaşatmak ve onlara uşaklık etmek, manda ve himaye utancını yaşamak için değil! İşte, TBMM Türk dilini, Türk kültürünü, Türk medeniyetini, Türk inancını Türk vatanında, Türk milletiyle birlikte sonsuza kadar yaşatma ülküsünü gerçekleştirmek için açılmıştır ve Türk Milliyetçiliğinin eseridir.

 

“En zor şartlarda aranılan millet desteği ve yapılacak kurtuluş mücadelesindeki meşrutiyet arayışı TBMM’nin açılmasıyla sonlanmıştır. Böylelikle güçlü ve kudretli bir iktidar uygulamasına en fazla ihtiyaç duyulduğu milli mücadele yıllarında, güç parçalanmasının millet yapısı içinde meydana getirebileceği muhtemel otorite boşluklarının önüne geçilebilmiştir.

 

Aziz milletimizin varlık yokluk mücadelesi verdiği olağanüstü bir dönemde siyasal katılım ve temsil yoluyla müzakerelerin, tartışmaların hararetli bir şekilde yapılabilmesi, farklı görüş ve kanaatlerin rahatlıkla ileri sürülebilmesi demokrasinin kurumsallaşması da sağlanmış, fertler vatandaş sıfatıyla, millet egemenliği içerisinde bütünleşerek, müştereken Cumhuriyetimize güç vermişlerdir.

 

Ya İstiklâl, Ya Ölüm haykırışı ile dünyaya meydan okuyup vatanımızı kurtararak Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi kuran Büyük Önderimiz Atatürk’ü, silâh arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.”

 

Yarının büyükleri sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutluyor, sağlıklı, huzurlu bir şekilde yetişmelerini; hayatları boyunca Vatan ve Millet sevgisiyle dolu olmalarını temenni ediyoruz”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co