YALOVA’DA VEFA ZAMANI

Yalova Seçim Kurulu ıslak imzalı tutanağı sabah saatlerinde teslim etti. Yalova Belediye Başkanlığını 27229 oyla kazanan CHP adayı Vefa Salman oldu.

Her iki siyasi partinin de itirazları sonucunda son olarak 124 sandığın yeniden sayılması sonucunda kazanan taraf CHP adayı Vefa Salman oldu.

Sabah erken saatlerde Adliye önünde bekleyen partilere yönelik bir konuşma yapan Milletvekili Muharrem İnce, ıslak imzalı tutanağın teslim edildiğini, belgelerin ellerinde bulunduğunu, bu saatten sonra çalma olmadığı sürece herhangi bir değişikliğin olamayacağını ve 27229 oyla Yalova’nın yeni Belediye Başkanı Vefa Salman olduğunu söyledi.

Atatürk’ün kenti Yalova’da tarih yazdıklarını ifade eden CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, “”Resmi belge elimizdedir.  İnancın, direnişin ve sandıklara sahip çıkmanın başarısıdır bu. Yalova, Belediye Başkanı seçilmiştir. AKP bütün itirazlarını yapmıştır, sonuç değişmemiştir, Adliye önüne gelerek oylarına, kentlerine sahip çıkan tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. Çarşamba günü saat 15.00’te tüm Yalova halkını Cumhuriyet Meydanı’na seçim zaferimizi coşkuyla kutlamaya davet ediyorum” diye konuştu.

27229 oyla seçimin galibi olan Vefa Salman ise; “Artık Yalova’ya Vefa zamanı. Ben en baştan beri kazanacağıma yürekten inanmıştım. Televizyonlara konuşurken de ‘bu seçimi ben aldım’ demiştim. Allah’ın adaletine inanıyordum, adalette ikinci kez tecelli etti. Bizlerle burada 24-25 saat gibi uzun bir süreçte beklediniz, sizleri ben burada bekletmedim ancak yinede hepinizden helallik istedim. Sizlere hepinize çok teşekkür ediyorum. Adalet, hakkaniyet, insan sevgisi ne gerekiyorsa bundan böyle yüzde 100’ün belediye başkanı olacağımdan emin olunuz.” Diye konuştu.

Yapılan açıklamalar ve çıkan karar sonrasında Ak Parti Gurubundan da tekrar itiraz edileceği bilgisi geldi.

Please follow and like us:

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+
http://www.yalovacevre.com/2014/04/yalovada-vefa-zamani">
YOUTUBE