19 MAYIS BURUK KUTLANDI

Anasayfa Güncel 19 Mayıs 2014 318 Okunma
19 MAYIS BURUK KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Cumhuriyet Meydanında kutlandı. Soma’da yaşanan facia nedeniyle bu yıl gösterilerin yapılmadığı kutlamada hüzün hakimdi.

 

Soma’da 301 madencinin şehit olması sonuçlanan facia nedeniyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Yalova’da da gösteriler yapılmaksızın kutlandı. Yalova Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Metin Kaplan, Yalova Belediye Başkan Vekili Ömer Aslan, CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel, sporcular, öğrenciler, STK temsilcileri ve vatandaşların hazır bulunduğu törende hüzün hakimdi. Atatürk Anıtı’na çelengi iki gençle birlikte Yalova Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Metin Kaplan bıraktı. Saygı duruşunda bulunulan törende İstiklal Marşı da okunarak tören sona erdi.

 

ADD’den Gazilere Karanfil

 

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Yalova Şubesi törene ellerinde karanfillerle geldiler. İlk olarak törene katılan Türkiye Muharrip Gaziler Derneği Yalova Şubesi’ne üye gazilerin yanına giden ADD’liler onlara çiçekler sundular. Yakalarında Soma’da yaşanan olayın yasını simgeleyen siyah kurdeleler taşıyan ADD’liler tören sonrasında CHP Yalova il Başkanı Özcan Özel’inde katılımı ile birlikte Atatürk Anıtı’na karanfil bıraktılar.

Haber: yalova77.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co