ATAŞ VE TUNA ARBORETUM’U GÖRÜŞTÜ

AK Parti SKM başkanı Mustafa Ataş ve işadamı Orbay Tuna Yalova’ın müzmün konusu Arboretum’u konuştular.

Anasayfa Güncel 16 Mayıs 2014 690 Okunma
ATAŞ VE TUNA ARBORETUM’U GÖRÜŞTÜ

1 Haziran 2014te yapılacak Yalova Belediye başkanlığı seçimini yönetmek ve Ak Partiye seçimi kazandırmak amacı ile Başbakan tarafından görevlendirilen Ak Parti SKM başkanı Mustafa Ataş Arboretum arazisi ile ilgili işadamı orbay Tuna ile görüştü.

Mustafa Ataş’ın talebi ile gerçekleştirilen görüşmede, Arboretum’un satışına ve satışının amacı dışında kullanıldığını,plan değişikliği yapılarak Rant oluşturulduğunu iddia eden Orbay Tuna ile yaklaşık 2 saat görüşen Ataş “bana Arboretum projesi bu şekilde anlatılmadı. İlk defa bu konuları ve belgeleri görüyorum” tepkisini gösterdiği bildirildi.

Bakanlığın Arboretum’da inşaat yüksekliğini 20 metre olarak sınırlayan kararına rağmen hazırlanan projede bakanlık kararına uymadıklarını söyledi.

YAŞAR DEMİREL’İ TERSLEDİ

Tuna’nın belgeleri ile Ataş’a konuyu izah ederken araya girerek Arboretum hakkında konuşmak isteyen Yalova İl Genel Meclis başkanı Yaşar Demirel’i sustıran ve konuya karışmamasını söyleyen Ataş’ın oldukça gergin ve şaşkın olduğu belirtildi.

 

Haber: yalovapusula.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co