AYŞE VATANSEVER’DEN BRONZ MADALYA

Bulgaristan’ın Samokov kentinde düzenlenen Yıldız Kızlar Serbest Stil Avrupa Güreş Şampiyonası’nın ilk günü sona erdi.

Sabah seansında güreşen Rahime Arı, Nur Çınar ve Ayşegül Özbege 2’nci turda elenirken, Ayşe Vatansever ve Sinem Çisem Doğdu, akşam seansında mindere çıktı.

56 kg’da Ayşe Vatansever yarı finalde Polanyalı Aleksandra Volczynska’ya 7-6 yenildi ve final şansını kaçırdı.

Bronz madalya için mindere ilk olarak, 56 kg’da Ayşe Vatansever geldi. Azerbaycanlı Lemon Qurbanova ile güreşen Vatansever, karşılaşmanın ilk devresini 4-0 önde tamamladı. İkinci devreye Lemon tutuk başlasa da skoru 6-2 ye taşıdı. Son 10 saniyede Ayşe’yi tuş pozisyonunda yakalayan Azerbaycanlı sporcu, tuş yapamadı ve Ayşe Vatansever Avrupa 3’üncüsü oldu.

49 kg’da ise Sinem Çisem Doğdu, 2’nci turda yenildiği Polonyalı sporcu finale çıktığı için repesaj maçına çıktı. Çisem, repesaj karşılaşmasında Slovakyalı Erika Agh’ı 10-0 teknik üstünlükle yenerek, bronz madalya için güreşme hakkı kazandı.

Doğdu, bronz madalya için Macaristanlı Tamara Dollak ile karşılaştı. Maça iyi başlayan ve oyun deneyen Çisem, 1-0 öne geçti. Ancak kendi oyun denerken, rakibine tuş pozisyonunda yakalandı. 45’inci saniyede tuş olarak Avrupa 5’incisi olan Çisem, şampiyonayı madalyasız tamamladı.

Haber: http://www.ulusalkanal.com.tr/spor/ayse-vatanseverden-bronz-mdalya-h27524.html

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.