İstanbul’dan Soma’ya Yürüyecek

Anasayfa Güncel 24 Mayıs 2014 397 Okunma
İstanbul’dan Soma’ya Yürüyecek

 

Toplumsal olaylara karşı gösterdiği bireysel eylemleriyle kamuoyunun yakından tanıdığı Savaş Altay şimdi de 301 maden şehidinin anısına İstanbul’dan Soma’ya yürüyecek.

26 Mayıs pazartesi günü saat 09.00 da İstanbul’un Beşiktaş İlçesinde bulunan Başbakanlık çalışma ofisinin bulunduğu alandan yürüyüşe başlayacak olan Altay; önce Yalova’ya, daha sonra Bursa ve İzmir üzerinden Manisa Merkeze gidecek. Altay yürüyüşünü Soma’da bulunan Soma madenci şehitliğinde tamamlayacak.

1974 İstanbul doğumlu olan Altay, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Ben toplumsal olaylara karşı aşırı duyarlı bir insanım. Sosyal hizmetler çocuk esirgeme kurumunda yetişmiş bir yurttaşım, öksüz büyüdüm.

Maden faciasında hayatını kaybeden yurttaşlarımızın acısı beni çok derinden etkiledi, ayrıca şehitlerimizin geride kalan çocuklarının neler hissettiğini ben çok iyi biliyorum. Ben yürüyüşlerimle olaylar meydana gelmeden önce maksimum güvenlik tedbirleri alınması için toplumsal bilinç oluşmasına katkıda bulunmak istiyorum. Ayrıca şehitlerimizin unutulmasını istemiyorum.

Yurdumuzun çeşitli bölgelerinde meydana gelen olaylara karşı defalarca yürüyüşler yaptım bu yürüyüşlerim esnasında Valiliklerimizden, emniyet teşkilatımızdan ve belediyelerimizden sürekli destek aldım, ulusal ve yerel basınımız yayınlarıyla destek oldular. Sizin aracılığınızla destek olan herkese çok teşekkür ediyorum”dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co