LİBERAL DEMOKRAT PARTİ “BİBER GAZI ÖLDÜRÜYOR!”

Biber gazı, canlılara ve çevreye zararlı kimyasal bir silahtır. Bilinçsiz ellerde kullanıldığı zaman, insan hayatına kalıcı zararlar vermektedir.

Gezi Parkı halk hareketinin bastırılması sürecinde, bilinçsiz ellere verilen bu kimyasal silahın insan hayatına olumsuz etkisini ve can alışını onlarca kez gördük.

Biber gazı kullanımı tamamıyla yasaklanmalıdır. Biber gazı, yasa dışı olaylara evrensel hukuk ve AB normları çerçevesinde müdahale etmekten aciz güvenlik birimlerinin kolaycılığa kaçtığı bir oyuncağa dönmüştür. Bu güvenlik birimleri İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinden ve hukuktan bihaber, sözüm ona güvenliğimizi sağlamaktadır. Ancak gencecik insanları hayattan koparmaktadır.

Bu bağlamda, Mersin’de ağzının içine sıkılan biber gazına maruz kalan ve bu nedenle dil kökü kanserine yakalanıp genç yaşta hayatını kaybeden Mehmet İstif’e Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Biz Liberal Demokrat Parti olarak iktidarımızda biber gazını ve TOMA suyuna kimyasal madde karıştırılmasını yasaklayarak, kitlesel olaylara müdahaleyi evrensel normlara çekip, polis teşkilatını hukuk bilgisi ve sağlıklı düşünme yetisine sahip insanlarla birlikte yeniden kuracağız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Liberal Demokrat Parti
Genel Merkezi

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.