MHP YALOVA  İL BAŞKANI HASAN TOPÇULAR’IN ANNELER GÜNÜ MESAJI

Dünyanın en güzel, temiz ve masum duygusu anneliktir. Anne, taşıdığı büyük sorumluluğun ötesinde; bu sorumluluğa canını, kalbini ve sadece kendisine özgü hislerini de katandır.

Anasayfa Güncel 10 Mayıs 2014 454 Okunma
MHP YALOVA  İL BAŞKANI HASAN TOPÇULAR’IN ANNELER GÜNÜ MESAJI

Dünyanın en güzel, temiz ve masum duygusu anneliktir. Anne, taşıdığı büyük sorumluluğun ötesinde; bu sorumluluğa canını, kalbini ve sadece kendisine özgü hislerini de katandır.

 

Ananın çocuklarına gösterdiği fedakârlığın sınırsızlığı,  aslında topluma karşı da bir fedakârlıktır. Ailenin çekirdeği olan kadın olmadan, anne olmadan; sosyal barışın ve hatta dünya barışın korunması mümkün değildir. Aileyi aile yapan yegâne gerçek, annenin vefasıdır. Kimsenin inkâr edemeyeceği ilahi bir hakikattir.

 

İşsizliğin, yoksulluğun, açlığın ve savaşın öncelikle ve doğrudan kadınları vurduğu bu tekinsiz dünyada, milyonlarca kadın, bir kez daha mayıs ayının ikinci Pazar’ını Anneler Günü’nden habersiz, sıradan ve sıkıntılı bir gün olarak geçirecek.

 

Milyonlarca anne, çocuğuna bir lokma ekmek; milyonlarcası işsiz oğluna/ kızına iş bulmanın telaşında olacak.

 

Milyonlarca anne, yoksulluğun kuşattığı kentlerde, karanlık ilişkilerin pençesine düşüp kaybolan çocuğundan, bir haber bekleyecek.

 

Milyonlarca anne, çocuğunun kimbilir hangi kirli savaşta sağ olup olmadığını düşünecek, yüreği ağzında, barış için dua edecek.

 

Uzağa gitmeye gerek yok: binlerce anne çocukları için çöpte yemek arayacak, artıkları için semt pazarlarının toplanma saatlerini bekleyecek.

 

Yüzbinlerce anne, imam nikahlarıyla, kumalarla, töre cinayetleriyle,baskı ve şiddetle kuşanmış yaşamların sürdürecek.

 

Eğitimsizliğin, ikinci sınıf sayılmanın, kadın olmanın utancı ve eksikliği altında milyonlarca anne, Anneler Günü’nü hiç  fark edemeyecek.

 

Bütün yokluklar ve yoksulluklar önce kadını, elbette anneleri vurur. Fakat bütün bu olumsuzluklar yine kadınlarımızın, analarımızın sonsuz fedakârlıkları sayesinde hafifler. Çünkü büyük sıkıntıları öncelikle onlar yüklenirler. Kadınlar ve anneler, hayatın her döneminde ailenin bütün fertleri için sığınılacak en şefkatli ocaklardır. 

 

Dinimiz, ‘cenneti anaların ayağının altına koyacak kadar’ anneleri mukaddes ilan etmiş bir dindir. Allah’ın rahmeti, annenin çocuğuna karşı duyduğu şefkat ve merhamet örnek gösterilerek anlatılmıştır.

 

Başta, Türk Vatanının bekası için şahadet şerbeti içen şehitlerimizin anaları olmak üzere, bütün annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, sevdikleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir hayat dileklerimi bildirir, saygılar sunarım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co