OKUYAN, “KOÇAL’I, TAYYİP ERDOĞAN GELSE BİLE 1 HAZİRAN’DA KURTARAMAYACAK”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı ve Yalova Eski Milletvekili Yaşar Okuyan, Yakup Koçal’ı ağır sözlerle eleştirerek, ‘’Koçal’ı Tayyip Erdoğan değil, yedi sülalesi gelse bile 1 Haziran’da kurtaramayacak’’. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı ve Yalova Eski Milletvekili Yaşar Okuyan, 3 Mayıs Cumartesi günü, Yalova CHP Belediye Başkanı Vefa Salman’a destek vermek amacıyla, seçim irtibat bürosunda partililerle bir araya geldi. 

 

’Aslında Vefa Salman aday değil, bu şehrin belediye başkanıdır’’

 

 

Yalova’da 30 Mart’ta yapılan mahalli seçimlerin iptalini değerlendiren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı ve Yalova Eski Milletvekili Yaşar Okuyan, şunları söyledi;

 

‘’Yalova’nın seçim sonuçları belli. Her saydıkça oyu artan Vefa Salman oldu. Daha sonra seçim sonucunu uydurdular, kaydılar çok komik gerekçelerle seçimi iptal ettiler. 1 Haziran’da yapılacak seçim, Yalova’nın seçimi olmaktan çıktı. 1 Haziran’daki seçim cumhurbaşkanlığı seçimini de dikkate alarak, demokrasi seçimine dönüştü. Bu seçimin sonucu 80 milyonu ilgilendiren bir netice olacak. Aslında Vefa Salman aday değil, bu şehrin belediye başkanıdır’’ dedi.

 

‘’Elmalık yolunda yaptırdığın binanın altında sekiz can yatıyor’’

 

Okuyan, ‘Koçal, 1 Mayıs’ta Muharrem İnce’nin kankası Yaşar Okuyan diyerek, 15 sene önceki hikayelere sarılmış. Buradan kendisine sesleniyorum; Yakup Koçal, ağzını kapa ve sus. Seni Tayyip Erdoğan değil, yedi sülalesi gelse bile 1 Haziran’da seni kurtaramayacak. Öyle 15 sene önceki mevzuları açıp güncelleştiriyorsan, sana o kadar söyleyecek söz var ki, hepten yok olursun. Elmalık yolunda yaptırdığın binanın altında sekiz can yatıyor. Onun hesabını sana biri hatırlatır ve sorar. Bence sus, işine bak. Tayyip Erdoğan’ın eteklerine sığınarak, siyaset mi yapacaksın, seçim çalışması mı yapacaksan, ne yaparsan yap’’ dedi.

 

AK Parti’nin adayı sarı şeytan masum görünümlü Koçal’ın havası ve cıvası gitti. Koçal’ın 1 lira parayı kendi zimmetine geçirdiğini kabul etmem. Başkası da söylese kabul etmem ama Koçal’ın yanında bir çete var. Bu çeteyi de bütün Yalova biliyor’’dedi.

 

Haber Foto: Gamze Yüksel

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.