SOMA İÇİN SESSİZ SÜRÜŞ

Anasayfa Güncel, Sağlık 20 Mayıs 2014 414 Okunma
SOMA İÇİN SESSİZ SÜRÜŞ

Soma’da hayatını kaybedenler sessiz sürüşle anıldı. Yalova Perşembe Akşamı Bisiketçileri, Soma’da yaşanan Cumhuriyet tarihinin en büyük maden faciasında hayatını kaybedenleri bir bisiklet turu düzenleyerek andı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde bir araya gelen bisikletçiler, madenci kaskları ve karanfillerle 301 maden işçisini andı. Ardından şehir içinde bir bisiklet turu gerçekleştiren bisikletçiler, ellerindeki karanfilleri de Atatürk Anıtı’na bıraktı.

 

SOMA-İÇİN-SESSİZ-SÜRÜŞ-PAB-Yalova

 

PAB Yalova adına açıklamada bulunan Dernek Başkanı Özlem Bayrı, Soma’da yaşamını yitiren herkese Allah’tan rahmet, geride kalanlara başsağlığı dilediklerini ve bu turu onlara adadıklarını belirtti. Bayrı, “Dileğimiz kömür karasına verilen canların artık son bulması. Ülkemiz enerjisini yok pahasına yerin altında çalıştırılan işçilerimizin emeklerinden değil, güneşten, rüzgardan ve tüm yenilenebilir kaynaklardan elde edebilir. İşçilerimiz yeraltına mahkum olmasın. Kömüre daha fazla can vermeyelim” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co