YALOVA DEVLET HASTANESİ HİZMET KALİTESİNİ ARTIRIYOR

Yalova Devlet Hastanesi her geçen gün teknolojinin getirdiği yeniliklerle hizmet kalitesini artırmaktadır. Buna bağlı olarak yeni teknolojinin getirmiş olduğu yüksek çözünürlükte tanı ve teşhisinde kolaylık sağlayacak 2 adet üst düzey Ultrason-Doppler US cihazı alındı. Böylece radyoloji ultrasonografi bölümü tamamen yenilendi.

Anasayfa Sağlık 09 Mayıs 2014 445 Okunma
YALOVA DEVLET HASTANESİ HİZMET KALİTESİNİ ARTIRIYOR

Yalova Devlet Hastanesi her geçen gün  teknolojinin getirdiği yeniliklerle hizmet kalitesini artırmaktadır. Buna bağlı olarak yeni teknolojinin getirmiş olduğu yüksek çözünürlükte tanı ve teşhisinde  kolaylık sağlayacak 2 adet üst düzey Ultrason-Doppler US cihazı alındı. Böylece radyoloji ultrasonografi bölümü tamamen yenilendi.

 

Bu cihazlarla abdominal (Karaciğer, böbrek, dalak, pankreas, mesane vb…) obstetrik, jinekolojik, pediatrik, ürolojik, tiroid, vasküler, muskoloskeletal(kas- iskelet ultrasonografi) çalışmaları, yüksek kalitede ve doğrulukla yapılabilmektedir.

 

Cihazlar  dolu bir donanımla alındığı için geniş spektrumla çalışmalar yapılabilmektedir.

Böylece 2 yeni ultrasonografi odası açılarak, aktif çalışan oda sayısı 5 odaya çıkarılmıştır. Artan hasta sayısına rağmen ultrasonografi tetkiklerinin en kısa sürede yapılması, hastalara hizmet kalitesinin arttırılması planlanmaktadır.  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co